بز

ترکیب شیر بز

 

ترکیب شیر بز بین و درون نژادها متفاوت است. بخشی از این تفاوت به دلیل روش های تجزیه شیر و همچنین نوع جیره می باشد. چربی و خاکستر شیر بز بیشتر از گاو و لاکتوز آن کمتر است. چربی متغیرترین مؤلفه شیر با دامنه ۳-۶ درصد است.

پروتئین شیر بز شامل کازئین و آب پنیر است. حدود ۸۳ درصد پروتئین های شیر کازئین است. کازئین تحت شرایط ویژه دلمه بسته و از شیر خارج می شود. مایه پنیر (رنین)، اسید و ترکیبی از پیسین-اسید سبب دلمه بستن کازئین می شوند. اسید سبب افزایش اسیدیته شیر و دلمه بستن کازئین می شود. آب پنیر مایه روشنی است که پس از خارج شدن کازئین است شیر باقی می ماند. به سایر پروتئین های شیر که در آب پنیر باقی می مانند پروتئین های آب پنیر گفته می شود. در شیر بز پروتئین هایی وجود دارد که که متمایز از پروتئین های موجود در شیر گاو است. پنیر حاصل از شیر بز نرمتر ولی استحکام آن بیشتر از شیر گاو است. استحکام پنیر در اواسط دوره شیردهی حداقل و در اواخر شیردهی حداکثر است.

مقدار ویتامین های B6 و B12 در شیر بز بیشار از شیر گاو است. ویتامین B6 شیر بز مساوی شیر انسان و ویتامین B12 آن دوبرابر است که در تغذیه نوزاد باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین شیر بز مصرفی باید از نظر بیماری تب مالت و شبه سل (یون) بررسی شود زیرا عامل ایجاد بیماری در انسان می باشند. شیر بزها ممکن است با دست یا توسط ماشین دوشیده شود. فشار لازم برای شیردوشی با ماشین بسته به نوع دستگاه حدود ۲/۱-۲/۵ کیلومتر بر سانتیمتر مربع (PSI14-5/11 ) با ۹۰-۶۰ ضربه در هر دقیقه می باشد. برای تهیه شیر با کیفیت مطلوب و جلوگیری از ورم پستان در گله اقدامات زیر ضروری است:

  • شستن کارتیه های پستان با آب ۳۸ درجه سانتیگراد که حاوی یک محلول ضدعفونی کننده است.

  • چند قطره شیر از هر کارتیه برای آزمایش غیرنرمال بودن شیر دوشیده و بررسی شود.

  • خشک کردن پستان با دستمال کاغذی و انجام مرحله شیردوشی

  • غوطه ور کردن کارتیه ها در محلول ضدعفونی پس از شیردوشی

برای جلوگیری از افزایش بار میکروبی شیر لازم است شیر دوشیده شده بلافاصله در دمای ۴/۴-۳ درجه سانتیگراد سرد شود. اقدامات لازم پس از شیردوشی نیز به شرح زیر است:

  • بلافاصله پس از شیردوشی کلیه وسائل و دستگاه ها با آب ولرم شسته شوند.

  • از یک محلول شوینده طبق دستور کارخانه سازنده دستگاه ها استفاده شود.

  • برای جلوگیری از تجمع سنگ شیر بهتر است از شوینده های اسیدی استفاده شود.

  • دستگاهها مجددا با آب گرم شسته شده و پس از خارج نمودن آب، خشک شوند.

  • قبل از دوشش از یک ماده ضدعفونی کننده نظیر کلر یا ید به ترتیب با غلظت ۲۰۰ و ۲۵ پی پی ام استفاده شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2592
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.