پروبیوتیک

تعریف پروبیوتیک ها

عبارت پروبیوتیک یا زیست یار از کلمه یونانی پروبیوس گرفته شده و در لغت به معنی حمایت از حیات می باشد. پروبیوتیک ها محصولات میکروبی هستند که به طور زنده و مستقیم در جیره به مصرف می رسند.

در واقع میکروارگانیسم ها به دو دسته تفکیک می شوند: دسته ی اول باکتری های مفید و غیر بیماری زا که عمدتأ شامل لاکتوباسیلوس ها می باشند که PH مناسب برای رشد آنها حدود ۶ می باشد. دسته ی دوم باکتری های بیماری زا شامل کلی فرم ها مانند اشریشیاکلی می باشند که PH مناسب آنها ۹-۸ می باشد.

پروبیوتیک ها جزء دسته ی اول میکروارگانیسم ها هستند. میکروارگانیسم هایی که به عنوان زیست یار در جیره دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرند معمولأ جزء میکروفلور روده هستند که هدف از به کار بردن آنها در جیره، غلبه ی جمعیت آنها بر جمعیت میکروبی مضر دستگاه گوارش و به دنبال آن کمک به حفظ سلامت حیوان است.

تاکنون سویه های زیادی جهت استفاده در تغذیه دام، طیور و آبزیان به عنوان پروبیوتیک معرفی شده است و با مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی سویه های بهتری نیز تولید خواهد شد ولی پروبیوتیک ها از لحاظ سویه ی میکروبی مؤثرشان به ۳ گروه تقسیم می شوند:
۱- باکتریایی
۲- قارچی
۳- مخمری
چند نمونه از میکروارگانیسم هایی که می توانند به صورت ترکیب با مواد غذایی مصرف شوند: باسیلوس سوبتی لیس، لاکتو باسیلوس اسیدوفیلوس، استرپتوکوکوس فائسیوم

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8544
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.