تعطیلی مرغداری

تعطیلی بیش از پنج هزار مرغداری

نا بر اعلام مرکز آمار ایران، نتایج آمارگیری از مرغداری‌های پرورش مرغ تخم‌گذار و گوشتی در سال ۱۳۹۴ نشان می‌دهد از تعداد ۱۸ هزار و ۹۳ واحد مرغداری پرورش مرغ گوشتی در سطح کشور، ۱۲ هزار و ۵۷۳ واحد فعال و بقیه (۵۵۳۰ واحد) غیرفعال بودند.
ارقام یاد شده در مقایسه با آخرین آمارگیری اجرا شده در سال ۱۳۹۱ شامل ۱۸ هزار و ۹۷ مرغداری گوشتی در کشور بوده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۳۵۶ مرغداری فعال و مابقی (۳۷۴۱ واحد) غیرفعال بوده‌اند.
مقدار تولید مرغ زنده در سال ۱۳۹۳ در مرغداری‌های پرورش مرغ گوشتی ۲ هزار و ۵۳ تن گزارش شده که نسبت به آمارگیری انجام شده در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۴۶ هزار تن (۸ درصد) افزایش یافته است.
تعداد کارکنان شاغل در مرغداری‌های پرورش مرغ گوشتی در سال ۱۳۹۳، ۴۹ هزار و ۲۲ نفر بودند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۸۹۰ نفر شاغلان با مزد و حقوق و ۱۵ هزار و ۱۳۲ نفر شاغلان بدون مزد و حقوق بودند.
بر اساس نتایج آمارگیری ۱۳۹۱، در سال ۱۳۹۰ تعداد کارکنان شاغل ۵۲ هزار و ۷۰۲ نفر بودند که ۳۶ هزار و ۱۲۰ نفر از شاغلان را شاغلان با مزد و حقوق و ۱۶ هزار و ۵۸۲ نفر را شاغلان بدون مزد و حقوق شامل می‌شدند.
ظرفیت سالن‌های پرورش مرغ گوشتی فعال در سال گذشته ۲۷۴ میلیون قطعه بوده که در مقایسه با نتایج حاصل از اجرای آمارگیری در سال ۱۳۹۱ سه درصد افزایش داشته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4904
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.