کارخانه جات خوراک دام

تعطیلی کارخانه‌های خوراک دام و طیور مازندران

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: این معضل نمودی ملی نیز داشته است و اکثر کارخانه‌های تولیدی خوراک دام و طیور در حال ورشکستگی و تعطیلی هستند.

ایشان گفت: بازار دام و طیور به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی، کشش تحرک اقتصادی را ندارد و به صورت زنجیره‌ وار تمامی مشاغل وابسته خود را درگیر کرده است.

کیهانی با بیان این‌که فقط یک واحد تولیدی ما بیش از ۵۰ میلیون تومان طلب دارد، تاکید کرد: کارخانجات خوراک دام  و طیور استان بیش از ۵۰ میلیارد تومان طلب دارند.

مدیرعامل کارخانجات خوراک دام و طیور مازندران با بیان این‌که تولیدکنندگان این صنعت از امنیت شغلی مناسبی برخوردار نیستند، اظهار کرد: هدف ما امنیت غذایی و بهداشتی مردم است، اما کسی به فکر حمایت از این صنعت نیست و هر روز شاهد تعطیلی یکی از واحدهای تولیدی در استان هستیم.

کیهانی تصریح کرد: پس از صنعت نفت بیشترین سرمایه‌گذاری در صنعت دام و طیور شده است اما نبود حمایت‌ها و شرایط نامساعد اقتصادی موجب شده که رو به افول برویم.

وی در مورد تعداد کارخانه‌های تعطیل شده خوراک دام و طیور در مازندران گفت: ۵۰ کارخانه در مازندران فعال بودند که امروز فقط ۲۰ کارخانه آن هم با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعال هستند.

کیهانی میزان اشتغال‌زایی مستقیم کارخانجات خوراک دام و طیور مازندران را بیشتر از ۱۷۰۰ نفر دانست و گفت: برای این صنعت بیش از ۳۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور با بیان این‌که هیچ کس صدای ما را نمی‌شوند و به ما کمک نمی‌کند، در برشماری مشکلات کارخانجات خوراک دام و طیور گفت: این صنعت از نبود بخشودگی مالیاتی رنج می‌برد، بین دو وزارتخانه مانده و متولی مشخصی ندارد، نهاده‌های مورد نیازش به درستی تامین نمی‌شود و گوش شنوایی برای مشکلات آنان وجود ندارد.

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10749
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.