شترمرغ

تغذیه مناسب شترمرغ

برای موفقیت در به دست آوردن شترمرغ هایی که به مرحله تخم گذاری برسند نیاز به یک استاندارد بالای تغذیه ای می باشد .

تولیدکنندگان باید دانش کافی در مورد ترکیباتی که مواد مغذی ضروری را برای رشد و توسعه شترمرغ ها فراهم می کند و همچنین از توانایی هر پرنده در مصرف مواد مغذی، برای به دست آوردن نتیجه مورد انتظار داشته باشند. تغذیه مناسب شترمرغ ها برای دست یابی به گله ای با تولید بالا حیاتی می باشد. مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز این پرنده منحصر به فرد می باشد. جیره های این پرندگان هرگز نباید از جیره های سایر طیور تأمین شود. بیشترین مشکلات شترمرغ ها در رابطه با عملکرد بهینه، باروری، هیچ، بقای جوجه ها، سرعت رشد و بدشکلی از هفته های اول زندگی اتفاق می افتد که ناشی از تغذیه ناکافی در دوران تخم گذاری می باشد.

تغذیه کافی یک عامل مهم در دست یابی به یک گله با عملکرد بالا می باشد و تولیدکنندگان باید به دقت به جزئیاتی که در زیر آمده است توجه کنند.
۱- در گله تخم گذار: تولید تخم، باروری، قابلیت جوجه درآوری و آلودگی
۲- در جوجه ها و گله در حال رشد: ضریب تبدیل خوراک، افزایش وزن، تولید گوشت، شکل (اندازه ماهیچه، درصد ماهیچه های اولیه به ثانویه و درصد چربی) و کیفیت چرم (پوشش شاه پرها، طرح شاه پرها، اندازه شاه پرها و فولیکول ها).
تولیدکنندگان باید با دلایل مناسب به انجام آزمایشاتی در جیره غذایی برای بازدهی بیشتر و استفاده از جیره هایی که دارای حداقل قیمت و دارای تعادل مناسب می باشند تشویق شوند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8366
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.