مرغ گوشتی

تغذیه کنجاله کلزا در جوجه های گوشتی

سطوح کم گلوکوزینولات باقی مانده در کنجاله کلزا بر خلاف مرغان تخم گذار٬ هیچ گونه اثر سوئی بر جوجه های گوشتی ندارد. چرا که پرندگان گوشتی تنها برای ۶تا ۸هفته پرورش می یابند و شاید این دوره کوتاه تغذیه برای ایجاد اثرات مضر سطوح کم گلوکوزینولات های جیره ٬کافی نباشد.

با این وجود٬ بازهم از سطوح کم کنجاله کلزا در جیره طیور گوشتی استفاده می شود. به نظر می رسد که میزان کم انرژی کنجاله کلزا در مقایسه با سایر منابع پروتئینی مانند کنجاله سویا٬ استفاده از آن را در جیره های پر انرژی جوجه های گوشتی محدود کند.استفاده از کنجاله کلزا در جیره های جوجه های گوشتی نسبت به مرغان تخم گذار موفقیت آمیزتر بوده است.در جیره های تنظیم شده بر اساس حداقل قیمت و بر پایه گندم و جو٬ کنجاله کلزا بطور طبیعی کمتر از ده درصد ( بخاطر سطح انرژی کمتر آن) استفاده می شود. در جیره های بر پایه ذرت ٬ سطح اقتصادی قابل استفاده از کنجاله کلزا بیشتر است.گزارش شده که استفاده بیش از ده درصد کنجاله کلزا در جیره باعث کاهش میزان رشد شده و همچنین راندمان غذایی را کاهش داده است.
نکته دیگر که در استفاده از کنجاله کلزا در تغذیه طیور گوشتی حائز اهمیت است ٬ وجود پوسته دانه کلزا می باشد.به دلیل عدم هضم این پوسته ها٬ این ذرات ممکن است به جداره داخلی لوله گوارشی حیوان چسبیده و کیفیت آن را(حداقل از نظر ظاهر و لاشه) کاهش دهند. لذا پیشنهاد می شود که در ۵ روز آخر قبل از کشتار حیوان٬ کنجاله کلزا از جیره حذف شود.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9861
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.