تغذیه گوساله

تغذیه گوساله ها با شیرFEEDING VEALERS

گوشت این گوساله ها که در سن ۸-۶ هفتگی به وزن ۹۱ کیلوگرم می رسد ارزش بسیار بیشتری دارد. لاشه باید ماهیچه فراوان داشته باشد و یک لایه چربی روی گوشت کم رنگ را پوشانده باشد.

افزایش وزن روزانه به ازای مصرف ۵/۴ کیلوگرم شیر در روز باید ۹۱/۰ تا ۱۳/۱ کیلوگرم باشد. با استفاده از شیری که به بازار عرضه نمی شود، من جمله آغوز می توان قیمت تولید را کاهش داد. از مصرف شیر گاوهایی که با آنتی بیوتیک معالجه شده اند برای این گوساله ها باید خودداری نمود. راه دیگر، تغذیه این گوساله ها با جایگزین شیر با چربی زیاد است. جایگزین شیر باید حاوی ۲۰ تا ۲۵ درصد چربی باشد. تغذیه گوساله ها با یک جایگزین شیر که حاوی آنتی بیوتیک باشد کمک به جلوگیری از بروز بیماری می کند، اما توصیه می شود که از ۴هفته قبل از کشتار، دیگر دارو مصرف نشود.

گوساله ای که در بدو تولد ۴۱ کیلوگرم وزن دارد، احتیاج به ۴۵۵ کیلوگرم شیر یا ۶۸ تا ۷۲ کیلوگرم جایگزین شیر با ۲۰ درصد چربی دارد. برای پرورش این نوع گوساله ها، احتیاج به محاسبه قیمت شیر در بازار و قیمت گوساله در پایان دوره تغذیه است. بهداشت نیز باید به دقت رعایت شود تا مرگ و میر گوساله ها به حداقل رسد.

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6485
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.