تقدیر از ۴ دامپزشک فعال

در مراسم گرامیداشت روز جهانی دامپزشکی که در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، از دامپزشکانی که در رابطه با شعار روز جهانی دامپزشکی (بیماری های منتقله از طریق ناقلین) فعالیتی قابل توجه داشتند تقدیر به عمل آمد.
به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس این گزارش، در مراسم روز جهانی دامپزشکی از عزت الدین جوادیان استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، صادق رهبری، استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، سید رضا هاشمی فشارکی، استاد موسسه تحقیقات، واکسن و سرم سازی رازی و دکتر حقدین، از همکاران بازنشسته سازمان دامپزشکی کشور، تقدیر شد.
مهدی خلج، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، در این مراسم گفت: بر اساس مصوبه سازمان تجارت جهانی در سال ۱۹۹۵ رعایت الزامات بهداشتی تنها راهکار تجارت فرآورده های دامی است به طوری که سازمان دامپزشکی کشورها تنها مرجع صلاحیت دار برای صادرات و واردات فرآورده های دامی است.
یادآور می شود، از سال ۲۰۰۰ میلادی، جامعه جهانی دامپزشکی، آخرین شنبه ماه آوریل را به نام روز جهانی دامپزشکی نامگذاری کرده است و هر ساله موضوع و شعاری را برای آن اعلام می‌کند که برای سال جاری، موضوع “بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین” انتخاب شده است.
مراسم روز جهانی دامپزشکی در جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان دامپزشکی کشور و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و با همکاری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، سازمان نظام دامپزشکی، جامعه دامپزشکان ایران، جامعه اسلامی دامپزشکی، انجمن های علمی دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی برگزار شد.
بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین امروزه در سراسر جهان به عنوان یکی از نگرانی های موجود در زمینه بهداشت عمومی مطرح است و فقط محدود به مناطق حاره ای و نیمه حاره ای نیست.
بیماری های مشترک منتقله از طریق ناقلین نمونه های مهمی از وابستگی و تعامل میان ناقلان، میزبان های دامی، شرایط آب و هوایی، عوامل بیماری زا و جمعیت حساس انسانی هستند.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1146
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.