پرورش طیور

تقسیم بندی طیور بر اساس منطقه جغرافیایی

بسته به اینکه مرغ ها از چه منطقه ای به دنیا معرفی شده اند شامل نژادهای آسیایی٬ مدیترانه ای٬ انگلیسی و آمریکایی هستند.

۱-نژاد آسیایی:

بدنی بزرگ و استخوان بندی قوی ولی جمع و جور دارند٬ روی پای ،آنها پر وجود دارد. پوست بدن همه آنها به جز نژاد. لانگشن سیاه(Black langshan) ٬ زرد است. لاله گوش قرمز و تخم مرغ های آنها با پوسته قهوه ای است. سرعت رشد بدن آنها کم و ر شش ماهگی به سن بلوغ می رسند از جمله این نژادها Brahma٬ کوشین(Chochin) و لانگشان می باشد.
۲-نژادهای مدیترانه ای:
از سایر نژاد ها کوچکتر هستند. از لحاظ تخمگذاری بسیار خوب هستند٬ عمدتا به رنگ سفید بوده و تخم مرغ های با پوسته سفید تولید می کنند. از معروفترین آنها لگهورن ٬ Ancona٬ Spanish٬  ٬ ٬٬Minorca و ابی اندولسی(Blue andolusion) را می توان نام برد.
۳- نژادهای امریکایی:

از تلاقی نژادهای آسیایی و مدیترانه ای حاصل شده اند. هم از نظر تولید گوشت و هم از نظر تولید تخم مرغ خوب هستند٬ رنگ پوسته تخم مرغ قهوه ای می باشد. از جمله این نژادها پلیموت راک( Plymouth rock) ٬ ویاندونتwyandotte ٬ ردایلندر Rhodeislande red و نیوهمشایر هستند.
۴-نژادهای انگلیسی:

نژادهای گوشتی و سنگین هستند و پوست بدن آنها به جز کورنیش٬ سفید است تخم مرغ هایی با پوسته قهوه ای تولید می کنند. از مهمترین آنها می توان به کورنیش Cornish  ٬ ارپینگتون Orpington ٬ ساسکس Sussex و استرلورپ Sustralorp می باشد.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9351
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.