تنها ۴۰ درصد واحدهای لبنی کشور فعالند

مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی کشور به قطع یارانه شیر از دولت دهم تاکنون اشاره کرد و گفت: متاسفانه با این اقدام فقط حدود ۴۰ درصد صنایع لبنی فعالند و آنها نیز با نیمی از ظرفیت اسمی خود کار می کنند.
محمدرضا اسماعیلی افزود: از زمان قطع یارانه شیر تاکنون حدود ۵۰ درصد واحدها از چرخه تولید خارج و یا برخی نیز با نیمی از ظرفیت اسمیشان فعالیت می کنند.
وی اظهارداشت: کارخانجات لبنی علاوه بر خرید شیرخام دارای هزینه هایی همچون آزمایش های روی شیر، فراوری، ارزش افزوده، افزایش دستمزد کارگری و تنوع بسته بندی هستند که کاهش حاشیه سود آنان را منجر شده است.
وی اضافه کرد: بنابراین درحال حاضر نه تنها دامداران بلکه صنایع لبنی نیز زیان می دهند.
لبنیات هیچگونه افزایش قیمتی ندارد
مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی کشور درباره اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها درباره افزایش قیمت فراورده های لبنی نیز گفت: امسال افزایش قیمت جدیدی در فرآورده های لبنی نداشته ایم.
وی تصریح کرد که هیچگونه افزایش قیمتی مورد تائید اتحادیه لبنی نیست.
اسماعیل نیا تاکید کرد: تولیدکنندگان فراورده های لبنی آگاهند که بازار توان افزایش مجدد قیمت شیر و فرآورده های لبنی را ندارد زیرا در صورت هرگونه افزایشی به طور مجدد با کاهش مصرف مواجه خواهیم شد.
وی ادامه داد: ممکن است با توجه به شرایط فعلی، برخی واحدهای تولیدی خودسرانه اقدام به افزایش قیمت برخی از محصولات خود کرده باشند که در صورت شناسایی، متخلفان مورد پیگیری قرار می گیرند زیرا این اقدامات خودسرانه به ضرر صنعت لبنیات است.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی کشور هفته گذشته در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که به دلیل حذف یارانه شیر، مصرف سرانه آن در کشور به کمتر از ۶۰ لیتر رسیده در حالی که متوسط مصرف جهانی شیر ۱۵۰ لیتر است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3102
1 پاسخ
  1. آرش
    آرش says:

    با سلام من خودم گاوداری دارم دارم تعطیل میکنم چون تو ایران ار تولید کننده حمایت نمیشه اکثر گاوداری ها دارن تعطیل میشن چون هیچ حمایتی از طرف دولت نیست پس چرا هی میگین حمایت از تولید داخل پس کو فقط در حد یه حرفه تا در جلسات مسئولین بگن ما هم یه حرفی زدیم واقعا هیچ مسئولی مسئولیت خود رو درست انجام نمیده حمایت از تولید کننده تو ایران صفره فقط بلدن جیب خودرو سازها رو پر کنند

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.