تولید تخم مرغ در قوچان

تولید بیش از سه هزار تن تخم مرغ در قوچان

رئیس شبکه دامپزشکی قوچان از تولید بیش از سه هزار تن تخم مرغ، از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان خبر داد.

علیرضا قدرتی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، شبکه دامپزشکی قوچان بر تولید و عرضه بیش از سه هزار و ۱۹۴ تن تخم مرغ در این شهرستان نظارت داشته است.

وی گفت: از مجموع سه هزار و ۱۹۴ تن تخم مرغ تولیدی این شهرستان، ۸۱۳ تن در داخل استان عرضه و ۱۸۲۹ تن به خارج از استان و ۵۵۲  تن به خارج از کشور صادرات شده است.

وی با اشاره به جزئیات نظارت بهداشتی بر تولید تخم مرغ در مرغداری های این شهرستان ادامه داد: مسئولین فنی و بهداشتی شبکه دامپزشکی با بررسی های ظاهری، شیمیایی و میکروبی، تخم مرغ های تولیدی را از نظر کیفیت و رعایت مسائل بهداشتی کنترل می کنند.

قدرتی افزود: بازرسین بهداشتی دامپزشکی نیز در مراکز توزیع و فروش، سلامت  تخم مرغ ها را از نظر شرایط نگهداری و  تاریخ تولید و انقضا، مورد بررسی و کنترل قرار می دهند و در صورت تخلف با واحدهای صنفی برخورد می کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی قوچان با تاکید بر اینکه کنترل و نظارت بهداشتی دقیق در زمان تولید و توزیع و رعایت شرایط نگهداری توسط مصرف از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: به دلیل غنی بودن تخم مرغ از مواد مغذی، فساد پذیری بالایی دارد و با توجه به این که این ماده غذایی بسیار پرمصرف می باشد،  در صورت عرضه و نگهداری غیربهداشتی به راحتی  می تواند موجب بروز مخاطرات بهداشتی شود.

وی در پایان تاکید کرد:  مصرف کنندگان باید مواد غذایی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز دارای پروانه بهداشتی تهیه کرده و از تخم مرغ های بسته بندی شده شناسنامه دار استفاده کنند و به تاریخ تولید و مصرف آن و شرایط نگهداری در مراکز توزیع توجه داشته باشند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5215
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.