تولید را کاهش ندهیم، وزن کشتار را کم کنیم

تولید را کاهش ندهیم، وزن کشتار را کم کنیم

کمتر از دو ماه از آخرین نامه موسوم به «استمداد» مهندس حسن زاده رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران از وزیر و مردم برای نجات سقوط قیمت گوشت مرغ نگذشته است که این بار ایشان به عنوان مرغداری با سابقه و مدیری با تجربه طی نامه ای به تشریح و توضیح قیمت منطقی و متعارف گوشت مرغ در شرایط کنونی پرداخته و در رابطه با اقدام معاونت امور دام و کارشناسان مرتبط که برای حمایت از صنعت مرغداری شیوه کاهش میزان جوجه ریزی را از اردیبهشت ماه تاکنون در دستور کار قرار داده اند، موضوع کاهش وزن و ادامه افزایش تولید را برای بقای صنعت مرغداری مطرح می کند.

حسن زاده مدیرعامل اتحادیه مرغداران ضمن قدردانی از معاونت امور دام، شرکت پشتیبانی و همچنین توجه خاص وزیر به بحران صنعت مرغداری و مرغداران طی دو ماه گذشته ابزار نگرانی می کند که شیوه اتخاذ شده یعنی کاهش میزان جوجه ریزی از ۱۰۰ میلیون قطعه به ۹۰ میلیون درماه، علاوه بر صدمه به روند رو به افزایش تولید، به دلیل ثابت ماندن هزینه¬های سربار تولید، موجب افزایش قیمت تمام شده گوشت مرغ و افزایش غیر متعادل وزن در پرورش خواهد شد و این شیوه مقابله با بحران خطرناک و آسیب رسان است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری در این رابطه به خبرنگار ما می گوید: زیان مداوم طی ۸ ماه گذشته که از ماههای پایانی سال ۱۳۹۴آغاز شده، تمام توان مرغداران را در عرصه نقدینگی و تولید به نحوی از میان برد که حداقل ۳۰ درصد از مرغداران ترجیح دادند جوجه ریزی نکنند. ایشان یادآور شد: در نامه «استمداد از مردم و وزیر» که دو ماه پیش انتشار یافت این بحران را پیش بینی کرده بودم زیرا انگیزه تولید از بسیاری ساقط شد و از آن گذشته مرغداران دیگر توانی برای خرید جوجه یک روزه و جیره را ندارند، ولی متاسفانه تصمیم گیرندگان و متولیان تولید راه مقابله با افزایش تولید و مازاد مصرف در داخل را در کاهش جوجه ریزی دیدند که این خود مزید بر علت شد و بر میزان عرضه مرغ زنده تاثیر گذاشت.

از سوی دیگر تقاضا برای مصرف درماه مبارک رمضان افزایش یافت وگرچه این سیاست طی سه هفته گذشته امکان دست یابی مرغداران به حاشیه سودی متعارف و منطقی را فراهم ساخته است ولی از سوی دیگر قیمت تمام شده تولید هر کیلو مرغ را به دلایل افزایش ۴۰۰ تومانی قیمت هر کیلو ذرت و قیمت جوجه یک روزه برای مرغداران افزایش داده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران و مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مازندران به عنوان یکی از استان¬های مطرح و تعیین کننده در صنعت مرغداری یادآور شد: استمداد و تقاضای اتحادیه از دولت، مرغداران و تصمیم گیرندگان در نامه سرگشاده پیشین این بود که کاهش وزن مرغ را ترویج، تبلیغ و مدیریت و سیاست گذاری کنند که هم تولید  آسیب نبیند و هم زمینه صادرات فراهم شود، اما متاسفانه این سیاست یعنی کاهش میزان جوجه ریزی، دست واسطه ها را باز می کند که مرغ بالای سه کیلو را از واحدهای مرغداری جمع کنند و این به زیان دولت، مرغداران، توسعه صنعت مرغداری، صادرات و حتی مصرف¬کنندگان است.

وی یادآور شد: آنچه که باید در دستور کار قرار گیرد، ایجاد زمینه¬های سیاسی برای بازرگانی و صادرات مرغ به کشورهای همجوار از یک سو و تبلیغ، ترویج و گسترش فرهنگ مصرف گوشت مرغ به ویژه «مرغ سایز» که میان یک کیلو و ۲۰۰ تا یک کیلو و ۵۰۰ گرم می¬باشد، در میان مردم از سوی دیگر است.

وی در پاسخ سوال خبرنگار ما که قیمت کنونی مرغ و افزایش آن را چگونه می بینید، گفت: قیمت میانگین مرغ زنده برای مرغداران، درب مرغداری میان ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است که اگر این رقم را با احتساب کاهش ۲۵ درصد افت کشتار محاسبه کنیم می¬بایست به رقمی حدود ۶۵۰۰ تومان برسد و در واحدهای صنفی میان ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان عرضه شود. وی افزود: اگر در این فرایند خللی ایجاد شود باید به سراغ دلالان و واسطه¬های غیر متعارف رفت.

وی یادآور شد: هم اکنون به دلیل افزایش حداقل ۱۵ درصدی هزینه های سربار و ثابت و افزایش قیمت جوجه و ذرت، مرغداران در حاشیه باریکی از سود قرار دارند و حتی آنهایی که ضریب تبدیل بالا دارند سودی نمی برند.

مهندس حسن زاده گفت: دست ما از بازار کوتاه است ولی به تمام مرغداران در سراسر کشور اعلام می کنیم مسئولانه قیمت مرغ زنده خود را درب مرغداری مدیریت کنند و در چنبره دلالان غیر متعارف و غیرمسئول گرفتار نشوند تا فشارهای سیاسی، متولیان تولید مرغ را مجبور نکند که تصمیماتی عاجل که به نفع هیچ کس نیست اتخاذ کنند. گرچه همگان می¬دانند که قیمت نهاده¬ها افزایش یافته و متاسفانه متولیان درمورد این افزایش قیمت و از جمله افزایش قیمت ذرت سکوت کرده اند

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5225
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.