مکمل های دام و طیور

تولید ۶ محصول دانش‌بنیان برای دام، طیور و آبزیان

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان عضو پارک فناوری پردیس موفق به طراحی و فرموله کردن ۶ محصول مکمل پروبیوتیک مجزا ویژه دام، طیور، آبزیان شدند.

محصولات این شرکت دانش‌بنیان، حاوی سویه‌های پروبیوتیک قدرتمند و اختصاصی باکتریال، مخمری و پری بیوتیک، در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور فراورده‌های لبنی و صنایع وابسته در تهران معرفی شدند.
فرآیند آزمون‌های فارمی و بالینی محصولات در مزارع دانشگاهی و تجاری نیز از میانه سال ۱۳۹۴ آغاز شده و تاکنون با نتایج رضایت بخش و برخوردهای مثبت همراه بوده است.
این شرکت دانش‌بنیان با توجه به طرح کلان ملی جهت تولید مکمل‌های پروبیوتیک دام، طیور و آبزیان توسط متخصصان برتر عرصه فناوری زیستی تاسیس شده است. موسسان این مجموعه پیش‌تر در قالب شرکت دیگری موفق به تولید داروهای پروبیوتیک انسانی شده بودند و طراحی و تولید محصولات توسعه‌ای را نیز در نظر دارند.

پروبیوتیک‌ها طبق تعریف WHO/FAOمکمل‌های غذایی میکروبی هستند که از طریق بهبود تعادل میکروبی روده تأثیرات سودمندی بر میزبان خود (دام، طیور و آبزیان) می‌گذارند و می‌توانند باکتریال یا مخمری باشند.
این شرکت دانش بنیان موفق به اخذ مجوز سازمان دامپزشکی کشور شده و دارای گواهینامه iso 9001:2008 از شرکت DAS انگلستان بوده و عضو پارک فناوری پردیس نیز است.

فرآیند تحقیق و توسعه به منظور جداسازی سویه‌های پروبیوتیک از منابع بومی کشور از سال ۱۳۹۱ آغاز شد و فرآیند جداسازی، تست‌های تشخیصی و صنعتی‌سازی، ثبت سویه‌ها در پایگاه جهانی NCBI و تولید در مقیاس‌های پایلوت و صنعتی با موفقیت انجام شد.
بر اساس اعلام روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مکمل‌های پروبیوتیک معرفی شده این شرکت شامل «مکمل پروبیوتیکBio-Aqua Pond®»، «مکمل پروبیوتیک Bio-Aqua ®»، «مکمل اختصاصی محلول در آب پرندگان»، «مکمل اختصاصی مخلوط در دان طیور»، «مکمل پروبیوتیک اختصاصی نشخوارکنندگان»است.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

 

                                                                                                  questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10370
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.