گوسابه پروری

جایگاه گرم برای گوساله ها WARM CALE BARN

این جایگاه ۱۳/۲*۹ متری شامل ۱۴ آغل انفرادی برای گوساله ها و ۶ آغل گروهی است. در این جایگاه از یک لایه ضخیم عایق بین دیوارها و به قطر ۱۵ سانتی متر عایق در سقف استفاده می شود. یک لایه ضد آب از جنس پلی اتیلن روی عایق ها را نمی پوشاند تا دوام آنها بیشتر گردد. هر دو درب جایگاه ( یکی به عرض ۹۰ و دیگری به عرض ۱۲۰ سانتی متر ) نیز باید عایق بندی گردند.
شیب کف بطرف فاضلاب است. فضولات و بستر را باید به داخل فاضلاب هدایت کرد و سپس آن را جدا نموده و از جایگاه خارج کرد. این عمل را می توان با بکار گذاردن یک وسیله پاک کننده مکانیکی ( اسکریپر ) انجام داد.
در زمستان برای نگهداری حرارت داخل جایگاه به میزان ۷ درجه سانتی گراد، حرارت مکمل لازم است. در مناطق سردسیر باید پیش بینی دستگاه حرارتی به ظرفیت ۱۰۰۰۰ BUT در ساعت شود.
به منظور تهویه مناسب گوساله دانی، لازم است که یک دستگاه تهویه به ظرفیت ۷۰۰فوت مکعب در دقیقه بطور مداوم کار کند. برای مناطق گرم یک تهویه به ظرفیت ۱۸۰۰ فوت مکعب در دقیقه که به ترموستات مجهز باشد لازم است.
هوای تازه از درز ۲/۵ سانتی متری موجود در بالای دیوار به داخل یا زیر شیروانی وارد می شوند. این درز در تمام طول دو دیوار قرار دارد. بادگیرهای بزرگی که در زیر شیروانی ساخته می شود، هوای تازه را در زمستان به داخل می کشد. در تابستان علاوه بر درز ۲/۵ سانتی متری، هوا از طریق دریچه هایی به عرض ۱۵ سانتی متر که در طول و زیر لبه های سقف ایجاد شده وارد جایگاه می شود.

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6505
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.