فرآورده خام دامی

جمع آوری ۲۵۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در ایلام

رئیس بخش نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی ایلام گفت: ۲۵۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و غیر قابل مصرف در بازدیدهای از واحدهای صنفی ویژه ایام اربعین از سوی کارشناسان ناظر این اداره کل شناسایی و جمع آوری شد.

سعید صیدیوسفی گفت: در این سه روز مانده به اربعین ۹۸۷ مورد بازرسی و نظارت بر ایستگاه های صلواتی، آشپزخانه ها، اماکن تهیه و توزیع غذای زائران اربعین، کبابی و غذاخوری های بین راهی محل تردد زائرین انجام گرفت.
ایشان افزود: در این مدت یکی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نیز به علت تخلف صنفی از سوی کارشناسان دامپزشکی شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
یوسفی افزود: ۲ گروه در مهران، ۲ گروه در شهرستان چرداول و یک گروه در ایلام امر نظارت بر این اماکن را بر عهده داشتند و یک تیم نظارتی از اداره کل هم عملکرد این گروه ها را مورد رصد و ارزیابی قرار می داد.
وی گفت: همچنین این اداره کل با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تیم های گشت مشترک نظارتی برای کنترل سلامت مواد مورد استفاده در پخت غذا را در سطح استان تشکیل داد و بر نحوه تهیه غذا در آشپزخانه ها و موکب های پذیرایی نظارت می کرد.
مرز مهران بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است و در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از این مرز تردد کردند.
مرز بین المللی مهران در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11460
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.