افزایش قیمت ذرت

حال نوبت ذرت شد؟ بدون هیچ اتفاقی قیمت ذرت افزایش یافت

علی حسینی – مرغدار در حال تولید است که ناگهان بلایی از جایی نازل می شود. یکروز قیمت بیمه جوجه یکروزه تغییر می کند، یکروز قوانین جدیدی از دامپزشکی صادر می شود،  یکروز واحد مادر داستانی دارد، یکروز صادرات چراغ امیدی می شود که نفت اش رو به اتمام است، یکروز کشتارگاه بهانه ای دارد، روزی بیماری از جایی مهمان می شود، خلاصه شغلی هست برای خودش که وقتی تصمیم می گیری جوجه ریزی کنی باید پی آن را به خود بمالی که حداقل ۵۰ روز پر تنش را پیش رو خواهی داشت .
بعد از افت شدید قیمت مرغ و هزاران مشکلاتی که با کاهش قیمت پیش خواهد آمد ، امروز که کمی در حالت تنفس بودیم ناگهان بلای بی دلیل افزایش قیمت ذرت متولد شد از کدام پهلو و از کجای این صنعت آبستن به حوادث، خدا می داند.
نوسانات قیمت ذرت که یکی از اساسی ترین بخش تولید را در برمی گیرد در یکماه گذشته دچار یک شوک شدیدی در نمودار قیمت خود شده است که با توجه به بررسی قیمت نهاده ها در سطح جهان که هیچ تغییر و نوسانی را در آن نمی توان مشاهده کرد ، به منزله طوفانی است که عن قریب موج سرکش آن به صنعت مرغداری خواهد خورد و بدون هیچ تردیدی اثرات خود را در قیمت مرغ خواهد گذاشت و جالب آنکه در زمان افزایش قیمت مرغ به علت خرید نهاده با قیمت بالا توسط مرغدار ، دلواپسان و بازرسان بازار، پیکان اتهام را فقط به سوی مرغداران خواهند گرفت .
به نظر می رسد مانند چند سال گذشته که یک بازار سیاه توسط انحصارگران قیمت نهاده در ایران ایجاد شده بود امروز هم در حال مشاهده ایجاد یک بستر سیاه و آلوده به احتکار خواهیم بود.
ای کاش مسئولین قبل از اینکه این موج به جسم بی جان و بی رمق این صنعت کوبیده شود ، جلوی آن را گرفته و نگذارند بخت سیاه تولید کنندگان گوشت مرغ از این سیاه تر شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5497
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.