گوشت شتر

خصوصیات حسی و فیزیکی گوشت شتر

گوشت شترهای جوان که سن آن ها مابین یک تا سه سال است نرم تر وخوش طعم تر از گوشت شترهای بزرگسال است که معمولاً گوشتی سفت ودیر هضم دارند .

هرچه سن حیوان بیشتر وبیشتر شود ، از میزان نرمی گوشت کاسته می شود ، از این روست که پیشنهاد می شود که شتر های یکساله را برای مصرف گوشت ذبح نمایند.
گوشت شترهای کم سن وسال ازجهت مزه و طعم ونرمی شبیه گوشت گاو است.

گوشت شتر برای تهیه تمامی انواع غذاهای مورد مصرف آدمی که از گوشت حیوانات دیگر تهیه می شود نظیر گوشت های سرخ کرده، پخته وفرآوری شده مناسب است ، اما عللی که باعث شد مردم گمان کنند که گوشت شتر دیر پز است ، استفاده از گوشت شترهای پیر ومسن است چرا که هرچه عمر شتر بالا رود پیوندهای موجود بین الیاف بافت همبند افزایش می یابد وکمتر و کمتر تحت تأثیر حرارت و آنزیم ها قرار می گیرند. قابل ذکر است که گوشت شتر های مسن وپیر برای سرخ کردن مناسب نیستند، چرا که به علت داشتن میزان زیادی از کولاژن دیر پز می باشند، اما می توان این گوشت را فرآوری کرد.
از این رو پیشنهاد می شود که مصرف کنندگان گوشت شتر را تجربه نمایند ، چرا که با توجه به سرعت حوادث در دنیای امروز وتغییراتی که هر از چندی در محیط زیست پیرامون ما روی می دهدوشامل جنگ ها وبیماری ها وبلایای طبیعی می باشد ، آدمی باید بر مصرف تمامی انواع گوشت های موجود عادت کند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11087
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.