دام

دامدار تربت حیدریه عنوان نمونه کشوری را کسب کرد

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: عبدالرضا خزاعی دامدار این شهرستان عنوان دامدار نمونه کشوری در سال زراعی جاری را کسب کرد.

دامدار تربت حیدریه عنوان نمونه کشوری را کسب کرد به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد کریمی فرزقی افزود: این دامدار اهل روستای احمد آباد خزاعی از توابع بخش رخ تربت حیدریه، این عنوان را بر اساس ۳۹ معیار وزارت جهاد کشاورزی کسب کرد که مهمترین آن رعایت نکات بهداشتی اعم از ساختمان و تاسیسات، وضعیت زایشگاه، دوران قرنطینه و زایمان دام است.

وی همچنین به میزان تولید شیر از سوی این دامدار و تاثیر آن در این انتخاب اشاره کرد و گفت: میانگین کشوری تولید در یک دوره شیردهی کمتر از هشت هزار و ۵۰۰ لیتر است، و حال آنکه دامدار نمونه تربتی این شاخص را به افزون بر ۹ هزار و ۵۰۰ لیتر رسانده است.

کریمی فرزقی اظهار کرد: کیفیت شیر، وضعیت سالن های گاوداری، بهبود مدیریت پرورش، سن نخستین زایمان تلیسه(گوساله بالغ و آماده باروری) و نیز میزان باروری از دیگر معیارهای مورد نظر برای انتخاب دامدار نمونه بوده است.

وی گفت: این دامدار نمونه اکنون ۷۵۰ راس دام در دامداری صنعتی خود نگهداری می کند که بزودی این رقم به سه هزار راس افزایش خواهد یافت.

مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10282
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.