گوشت مرغ

درخواست ۱۰۰ میلیاردی برای افزایش صادرات مرغ

وزارت جهاد کشاورزی حسن رکنی اظهار کرد:  صادرات گوشت مرغ به صورت منجمد در حال انجام  است اما امکان صادرات مرغ گرم به بعضی کشورها مثل عراق و افغانستان محدود است.

ایشان صادرات گوشت مرغ در شش ماهه نخست امسال را حدود ۴۰ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان صادرات ۵۰ درصد هدف امسال ما را پوشش داده است.

رکنی سایز کردن مرغ، افزایش کیفیت به طور مستمر مانند کاهش چربی لاشه، منطقی شدن بسته بندی و ثبات در برنامه های صادراتی به منظور مناسب شدن شرایط قراردادهای صادرات را از سازوکارهای صادرات گوشت مرغ برای افق ۱۴۰۴ برشمرد.

وی در همین حال بر صادرات گوشت مرغ با قیمت مناسب تاکید و تصریح کرد: اگر در قیمت این محصول مزیت نداشته باشیم در صادرات موفق نخواهیم بود.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به بازارهای هدف در جهان ما به دنبال مرغ سایز در وزن های یک کیلو و ۲۰۰ تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم هستیم.

وی گفت: در بازارهای مختلف دنیا، سلیقه ها در مورد سایز مرغ متفاوت است به طوری که کشور ایران و ژاپن مرغ سنگین و فرانسه، روسیه و عراق مرغ سبک را می پسندند.

رکنی اظهار داشت:برای افزایش صادرات در سال جاری مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از دولت تقاضا کرده ایم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در باره تمایل کشتارگاه های ایران به مرغ سنگین، اظهار داشت: از آنجایی که مرغ سنگین برای کشتارگاه ها، مزیت و منافع بالاتری دارد، گرایش به خرید مرغ سنگین دارند در حالی که منافع مصرف کننده و منفعت عمومی کشور اقتضاء می‌کند که مرغ با ضریب تبدیل بهتر و در وزن منظقی کشتار شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9361
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.