مرغ های آسیایی

دسته مرغ های آسیایی

مبدا این دسته از مرغها آسیا بوده است امروزه از نظر اقتصادی زیاد مهم نیست ولی این دسته از مرغها را می توان مبدا نژادهای دیگر دانست زیرا خون این نژادها در نژادهای امریکایی و انگلیسی دیده می شود.

از نظر تولید گوشت خوب ولی سرعت رشد کم و بلوغ در آنها دیر انجام میگیرد و به مناسبت سنگینی زیاد اغلب قادر به پرواز نیستند ساق پا معمولا دارای پر می باشد و این یکی از خصائص مشخص انهاست. رنگ تخم مرغ قهوه ای است مهمترین نژادهایی که در این دسته قرار دارند عبارتند از:

نژاد برهما:

اصل این نژاد از براهماپوترا در هندوستان می باشد. این نژاد برای اولین بار در سال ۱۸۴۰ به امریکا و در سال ۱۸۵۳ به انگلستان برده شد. و در سال ۱۸۷۴  استاندارد آن تعیین شد.

در این نژاد بدن جمع و جور سنگین، پرها خوش منظره و هیکل متناسب و تاج نخودی شکل است. وجود پر در پاها و پنجه ها مشخص کننده این مژاد است. از نظر رنگ سه جور از این نژاد مشاهده می شود. جور روشن، جور تیره، جور نخوری.

نژاد کوشین:

اصل این نژاد از چین و از ناحیه شانگهای می باشد. به این مناسبت به نژاد شانگهای نیز موسوم است. این نزاد دارای بدنی سنگین بوده و در ساق پا پرهای فراوان دیده می شود رشد سینه کم و به طرف پایین کشیده شده پرها بلند و دور از یکدیگر است از این رو پرنده را بزرگتر نشان می دهد. تولید تخم مرغ در این نژاد کم است به خصوص چون تعداد کرچی در مرغ زیاد می باشد کمتر مورد توجه قرار گرفته است. جورهای این نژاد عبارتند از جور سیاه، جور سفید، جور نخودی وکبکی.

نژاد لانگشان:

اصل این نژاد از ناحیه لانگشان چین است که بعدا به سایر کشورها برده شده است . در سال ۱۸۷۲ به انگلستان و سپس به امریکا صادر گردیده است. بدن این نژاد کوتاهتر ولی عمیق تر از دو نژاد دیگر است. پاها طویل تر و دم بلندتر است تاج آنها ساده و ساق پا دارای پر است. جورهای مختلفی که در این نزاد و جور دارد عبارتند از: جور سیاه و جور سفید

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4523
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.