ذرت علوفه ای

دلایل افزایش قیمت ذرت

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: افزایش قیمت جهانی، محدودیت واردات و برخی مشکلات مربوط به تنظیم بازار منجر به بالارفتن قیمت ذرت شد.

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در خصوص افزایش قیمت ذرت از ابتدای سال تا کنون گفت: در بهمن ماه سال گذشته قیمت هر کیلو ذرت حدود ۶۵۰ تومان بود اما در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری با افزایش ۴۰ درصدی روبرو شد، به طوریکه به کیلویی ۹۵۰ الی هزار تومان رسید.

یوسفی از کاهش ۲۵ درصدی قیمت ذرت برای تولیدکنندگان خبر داد و گفت: انتظار داریم با برداشته شدن محدودیت های وارداتی قیمت به روال سابق برگردد تا از این حیث تولیدکنندگان متحمل ضرر و زیانی نشوند.

سیاست خود کفایی گندم، کاهش تولید ذرت را رقم زد

همچنین احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت ذرت علوفه ای از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری همراه بوده و  رشد قیمت در برخی مناطق به ۵۰ درصد نیز رسیده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد غذای دام از محل ذرت تامین می‌شود، افزود: به سبب فساد پذیر بودن محصول، امکان واردات آن وجود ندارد و از طرفی برخی مشکلات از قبیل کم آبی و نبود ماشین آلات کافی، کمبود تولید و در نهایت افزایش قیمت را رقم زده است.

مقدسی ادامه داد: با توجه به سیاست خود کفایی گندم و گرایش کشاورزان به کاشت این محصول دیگر رغبتی به کشت ذرت وجود ندارد.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11457
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.