تب برفکی

رئیس سازمان دامپزشکی : کمبود واکسن تب برفکی نداریم

هرگونه قرنطینه و جابه جایی طیور و آبزیان باید با نظارت سازمان دامپزشکی صورت گیرد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور  گفت: ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن تب برفکی وارد کشور شده و در این زمینه مشکل و کمبودی نداریم.
مهدی خلج همچنین با اشاره به این‌که هر محموله دامی برای جابه جایی باید تعیین هویت شود، افزود: در مورد دام‌ها شماره و در مورد گوشت مرغ نیز کد رهگیری، پروانه بهداشتی و کد شناسایی صادر می‌شود.
وی ادامه داد: برای حمل و نقل محصولات دامپزشکی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای و ستاد قاچاق کالا و ارز داریم و در مورد قرنطینه کردن میگو نیز علاوه بر قرنطینه کردن در مراکز تکثیر، همه کارها با نظارت دامپزشکی استان‌ها صورت می‌گیرد.
خلج با بیان این‌که در ورودی مراکز پرورش میگو نیز قرنطینه فعال داریم، تصریح کرد: نماینده پرورش‌دهندگان مرکز ، مسئول فنی و بهداشتی و نماینده اداره کل دامپزشکی حضور دارند و پرورش‌دهندگان میگو نیز اقبال خوبی به اعمال ضوابط بهداشتی در مزارع پرورش میگو دارند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور همچنین بیان این که ۲۶۵ کشتارگاه صنعتی طیور در کشور داریم گفت: سالانه ۷۵۰ میلیون قطعه طیور در کشور ذبح می‌شود و این طیور کد رهگیری دارند که از مزرعه تا کشتارگاه و مغازه‌ها این کد موجود است وبرای صادرات گوشت طیور نیز در صورتی مجوز صادرات می‌دهیم که کد IR داشته باشند

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5510
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.