رشد ۷۲۳ درصدی صادرات فراورده های خام دامی یزد

مدیر کل دامپزشکی استان یزد گفت:در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان یزد شاهد رشد ۷۲۳ درصدی صادرات فراورده های خام دامی به سایر کشورها نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۲ بوده ایم.
کتر علی اکبر حداد زاده گفت:شاهد رشد چشمگیر صادرات فراورده های خام دامی در طی فعالیت دامپزشکی در دولت تدبیر و امید بودیم وامیدواریم  به زودی با اجرای طرح پیش سردگذاری لاشه ها در کشتارگاه ها دغدغه بیماری های مشترک خصوصا تب کریمه کنگو را به حداقل ممکن  برسانیم.
حداد زاده ضمن اشاره به اینکه دامپزشکی وظیفه دارد کلیه مراحل تولید، فراوری، توزیع و عرضه ی فراورده های خام دامی و به اصطلاح از مزرعه تا سفره را تحت نظارت خود داشته باشدگفت: سالانه بیش از ۱۰ میلیون قطعه مرغ و ۲۹۰ هزار دام سبک و سنگین از نخستین مراحل پرورش تا مراحل پس از کشتار تحت مراقبت و پایش این ارگان دولتی قرار می گیرد تا از رعایت استانداردها و اصول شرعی و بهداشتی اطمینان حاصل گردد. در همین راستا طرح بارکد گذاری لاشه های مرغ در محل کشتارگاه های طیور استان یزد اجرایی شده است.
مدیر کل دامپزشکی استان یزد همچنین در خصوص بیماری های مشترک گفت: طی سال گذشته منتهی به هفته دولت، انجام عملیات خونگیری تست و پایش دام های سنگین به منظور شناسایی و حذف دام های بیمار در حدود ۴۶ درصد افزایش داشته است که تاثیر بسزایی در ارتقای بهداشت عمومی جامعه دارد. در زمینه دام های سبک نیز طرح پوشش حداکثری واکسیناسیون بر علیه بیماری مشترک تب مالت در سطح استان به اجرا درآمده است که منجر به کاهش قابل توجه شیوع این بیماری مشترک شده است.
دکتر علی اکبر حداد زاده بااشاره به وضعیت کشتارگاه ها ی دام در استان یزد گفت:با همکاری حوزه عمرانی استانداری تحولات خوبی در  کشتارگاه های استان صورت گرفته و در سال آینده دومین کشتارگاه صنعتی دام در استان یزد راه اندازی می گردد که حدود ۹۰ درصد گوشت تولیدی استان در کشتارگاه های صنعتی استحصال خواهد شد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2963
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.