رفتارهای تهدید امیز در شترمرغ

معمولا شترمرغ های نر برای تصاحب شترمرغ های ماده با هم به جدال پرداخته و یکدیگر را مورد تهدید قرار میدهند. علامت مشخصه نزاع این است که شترمرغ قویتر با قفسه سینه خود رقیب فشار داده و گاهی هم با پرتاب لگد او را از میدان خارج می کند. در فصل تخم گذاری تعداد این نزاع ها اقزایش می یابد. پرنده تهدید کننده اغلب پرهای دم را بلند کرده، بالها را بالا می آورد و پرهای اطراف خود را سیخ می کند.

توجه شود که جوجه های تولید شده در مزارع پرورشی در هنگام تفریخ قبل از  هر چیز انسان را مشاهده می کند و او را به عنوان همنوع خویش می شناسد. بدین جهت زمانی که این جوجه ها به سن بلوغ رسیده اند انسان را رقیب جنسی خود دانسته و در فصل تخم گذاری به او پرخاش کرده و از ورودش به داخل مزرعه جلوگیری می نماید.

در صورت وجود پرنده و یا پرنده های پرخاشگر در مزارع پرورش شترمرغ آنها را از گله جدا نموده و در جای دیگری نگه داری کنید. طراحی سالنها۰ و مزارع، به نحوی صورت گیرد که راه فراری برای پرنده ای مورد تهدید قرار گرفته است وجوذد داشته باشد.

۲- لگد:

لگد زدن به جلو در پرندگان جوان و بالغ، مخصوصا در فصل تخم گذاری، علامت مشخص خشمگین بودن پرنده است. قدرت لگد شترمرغ به اندازه قدرت لگد یک اسب می باشد.

۳- آوای پرنده

در گله شترمرغ ها دو نوع صدا شنیده می شود، صدای ترس و صدای اعلان موجود. صدای استرس اغلب از جوجه هایی که از گله جدا شده و یا در حال جابجایی هستند، شنیده می شود. صدای اعلان وجود مخصوص شترمرغ نر است که توسط ان از محدوده خود محافظت نموده و شترمرغ نر مهاجم را تهدید می کند تا خود را از محدوده حکمفرمایی او دور نماید.

۴- تسلیم

در نزاع شترمرغها، شترمرغ تسلیم شده خود را به سرعت از پرنده تهدید کننده دور نموده و یا بدون هیچگونه دفاعی به روی زمین می نشیندو احتمال می رود پرنده ای که مورد تهاجم قرار گرفته در اثر اضطراب و جراحات وارده تلف شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4408
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.