شیردوشی

روش های جدید برای مدیریت پساب شیردوشی

سامانه های بازچرخ فیلترهای لایه میانی شامل یک مخزن فاضلاب و یا بیشتر، یک واحد RMF و یک محل پردازش خاک می باشد. مخازن فاضلاب با خارج کردن سنگریزه، گل و سایر مواد جامد، مواد طبیعی و چربی شیر، پردازش اولیه را انجام می دهند. اندازه آنها حداقل برای نگهداری ۳ روز ضایعات جایگاه شیردوشی طراحی شده است.

فاضلاب خروجی از مخزن توسطRMF به صورت هوازی عمل آوری می شود. هدف از RMF این است که غلظت مواد آلی را در فاضلاب شیردوشی به اندازه ضایعات آب خانگی کاهش دهد تا سامانه پردازش خاک بتواند در زمان طولانی کار کند.

پساب جایگاه های شیردوشی موقع خروج از مخزن فاضلاب حاوی ۵۰۰ تا ۴۵۰ میلی گرم بر لیتر تقاضای بیولوژیکی اکسیژن (BOD5) هستند.

فاضلاب خانگی معمولا مقدار کمتری از تقاضای اکسیژن بیولوژیکی (کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در لیتر) دارد. پساب جایگاه شیردوشی به یک گودال مسطح زهکشی سفالی بدون پردازش اضافی برای کاهش مواد آلی جهت افزایش عمل آوری خاک تخلیه می شوند. مواد آلی و چربی شیر، منافذ خاک را می پوشانند و عمل فیلتراسیون (جداسازی) را کاهش می دهد.

واحدهای RMF استفاده شده در تحقیق، محصولات غیر دولتی بودند. اندازه آنها بر اساس مقدار مواد آلی و نرخ جریان آنها در ضایعات آب شیردوشی طراحی می شود. واحدهای RMF دو مخزن دارند، یک مخزن بازچرخ، یک پمپ و یک مجرای فیلتر لایه میانی. بالای محفظه فیلتر لایه میانی روی سطح خاک و در معرض هوا قرار می گیرد. برون ریز مخزن فاضلاب به مخزن بازچرخ می ریزد. پمپ زمان بندی شده میان لایه را در محفظه فیلتر به طور یکنواخت با ضایعات آب و چندین بار در مخزن بازچرخ تلمبه می زند. این عمل، فیلتر لایه میانی را مرطوب نگه می دارد تا میکرو ارگانیسم هایی که در میان لایه رشد کرده اند مواد آلی ضایعات آب را بتوانند بشکنند. معمولا پساب ۵ تا ۱۰ بار در سراسر محفظه فیلترهای لایه میانی قبل از تخلیه به منطقه پردازش خاک زیرزمینی به چرخش در می آیند. واحدهای RMF معمولا به ۳۶ متر مربع فضا نیاز دارند. فروشندگان RMF باید از میزان جریان ضایعات آب (لیتر در روز) و سختی آن (BOD5) مطلع باشند.

واحدهای پردازش هوازی نیز مانند واحدهای RMF بخشی از سامانه پردازش ضایعات آب هستند که شامل مخزن فاضلاب و منطقه پردازش خاک می باشد و مخازن فاضلاب مانند مخازن RMF برای خارج کردن سنگ، گل، سایر مواد جامد، مواد آلی و چربی شیر به کار می روند.

ATU هم از این لحاظ و به طور هوازی برون ریزهای مخزن فاضلاب را پردازش می کنند تا غلظت مواد آلی در ضایعات آب را به سطح غلظت این مواد در آب های خانگی برساند تا سامانه های پردازش خاک به مدت طولانی بر روی آنها کار کنند، شبیه به RMF هستند. پساب قبل از اینکه در منطقه فیلتراسیون پخش شود باید در منطقه ATU باقی بماند و به اندازه کافی هوادهی شود تا مقدار (BOD5) به زیر ۲۰۰ گرم در لیتر برسد. یک ATU معمولا به ۱۸ متر مربع فضا نیاز دارد. فروشندگان ATU باید از میزان جریان پساب (لیتر در دقیقه) و سختی آن (BOD5) مطلع باشند.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10861
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.