خوراک دام

رونق صادرات خوراک دام در ازای کاهش نرخ تسهیلات بانکی

رونق صادرات خوراک دام در ازای کاهش نرخ تسهیلات بانکی مجید موافق قدیری رئیس انجمن خوراک دام و طیور در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری ۸۳۰ هزارتن انواع خوراک دام، طیور و آبزیان با ارزش ریالی بالغ بر ۱۱۰ میلیون دلار به ۹ کشور جهان صادر شده است.

رئیس انجمن خوراک  دام و طیور از کاهش صادرات خوراک دام و طیور در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: کاهش انگیزه تولیدکنندگان، کمبود نقدینگی، بالابودن قیمت تمام شده و نبود روحیه رقابت با کشورهای فعال در این صنعت ازجمله دلایل این کاهش صادرات بوده است.

ایشان افزود: با توجه به آنکه دامپروری صنعتی رقابت پذیر در دنیا به‌ حساب می آید، از این رو کاهش نرخ تسهیلات بانکی و رقابت پذیری قیمت با رقبا می تواند موتور صادرات را تقویت کند.

وی با بیان اینکه نرخ تسهیلات بانکی باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود، تصریح کرد: بالا بودن نرخ سود بانکی یکی از موانع صادراتی طی چند سال گذشته بوذه است چرا که تولیدکنندگان با هزینه بالا اقدام به تولید خوراک و صادرات آن می کردند و مطمئنا تک رقمی شدن نرخ بهره به نفع صادرکنندگان و تولیدکنندگان امر است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9626
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.