مرغ تخم گذار

رویکرد جهادکشاورزی: افزایش کیفیت و صادرات در تولید تخم مرغ

 مصطفی شاه حسینی گفت: سیاست گذاری و برنامه ریزی برای افزایش مصرف سرانه، بهینه سازی واحدهای موجود در راستای ارتقای کیفی تخم مرغ تولیدی، افزایش صادرات و ممنوعیت صدور مجوز برای ایجاد واحدهای جدید، از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به مهمترین رویکرد وزارت جهادکشاورزی در تولید تخم مرغ گفت: افزایش مصرف سرانه، کیفیت در واحدهای تولیدی و زمینه سازی برای صادرات، مهمترین رویکردها در این زمینه است.
ایشان افزود: تولید روزانه تخم مرغ در استان سمنان ۴۰ تن در ۲۲ واحد مرغ تخمگذار استان است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در حال حاضر در استان سمنان ۲۲ واحد فعال مرغ تخمگذار با ظرفیت بیش از یک میلیون قطعه فعال است که به طور متوسط روزانه ۴۰ تن تخم مرغ از طریق واحدهای فعال صنعتی و بومی استان تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.
ایشان با بیان اینکه از تولید سالانه ۱۴ هزار و ۷۰۰ تنی تخم مرغ در استان سمنان بیش از ۵۰ درصد مازاد بر نیاز استان است که از استان خارج می شود، گفت: سرانه مصرف تخم مرغ در جهان به صورت میانگین ۱۸۵ عدد و در ایران ۱۹۰ عدد است.

تخم مرغ علاوه بر یک وعده غذایی، عنصر همیشگی در پخت بسیاری از غذاهاست و به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و کامل با داشتن مواد غذایی استثنایی و دارای پروتئین با کیفیت بالا، مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است.

در پایان شاه حسینی افزود: شهرستان های آرادان، سرخه و سمنان، بیشترین واحدهای فعال مرغ تخمگذار در استان را دارند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9174
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.