پرورش طیور

رکود تامین بازار طیور توسط چین برای بهبود شرایط بازارهای جهانی

انتظار می رود تولیدات چین امسال ۵ درصد کاهش یابد و در سال آینده این کاهش به ۱۰ تا ۱۵ درصد برسد که این امر شرایط بازار جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد.

صنعت جهانی طیور در پی کاهش تامین از سوی آمریکا و برزیل، در حال بهبود است و انتظار می رود قیمت خوراک کاهش یابد که این امر، بنا بر گزارش سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ رابوبانک، بیشتر به دلیل رکود اقتصادی بازار در صنعت طیور چین است.
به گفته نان درک مولدر (Nan-Dirk Mulder)، تحلیل گر ارشد پروتئین حیوانی، بعد از این که در نیمه اول امسال شاهد شرایط ضعیف بازار جهانی بودیم، وضعیت کنونی چین موجب بهبود این شرایط شده است.
وی گفت: «شرایط بازار در ماه های آتی، به ویژه در چین، برزیل، آمریکا و هند بسیار بهتر خواهد شد، این در حالی است که اتحادیه اروپا و اندونزی عملکرد خوب خود را حفظ خواهند کرد. شرایط بازار روسیه نیز به دلیل رشد محدود تامین، شرایط اقتصادی و صادرات پر رونق این کشور رو به بهبود است.»
از ماه های ابتدایی امسال تغییرات بزرگی به وجود آمده است، زیرا در سال ۲۰۱۵ به دلیل شیوع آنفولانزای مرغی بازارهای جهانی با افزایش بسیار زیاد تامین رو به رو شدند.
برزیل سهام چشمگیری از بازار را در تجارت جهانی به دست آورده است و برخی از بازارهای آمریکا را که به علل محدودیت های منطقه ای و ملی بلوکه شده بودند در دست گرفته است. بازگشت آمریکا به بازار تجارت جهانی در طول ماه های گذشته موجب رقابتی تر شدن بازار جهانی، افت قیمت ها و عدم سودبخشی شده است.
کمپانی های برزیلی به دلیل بازار داخلی ضعیف و شرایط اقتصادی که با افزایش قیمت ها همراه بوده، با چالشی بزرگ رو به رو شدند.
کمپانی های آمریکا با افزایش تأمین پروتئین های گوشتی دیگر نیز با چالش رو به رو شده اند و این امر بازار آمریکا را رقابتی تر می کند.
صنعت در هر دو منطقه تصمیم برای کاهش رشد تامین را جدی تر کرده است و با قیمت های بهتر در بازارهای داخلی و بین المللی تاکنون به این هدف رسیده اند. از آنجا که این کشورها در صادرات جوجه پیشرو هستند، به شرایط بازار بین المللی هم کمک می کنند. زیرا در میانه دوم سال ۲۰۱۶ انتظار می رود قیمت ها در بازار بین المللی افزایش یابد.


دستگاه خورد کن یونجه و علوفه
جک بلند کننده گاو
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7646
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.