ساختمان فیزیکوشیمیایی تخم مرغ

ساختمان فیزیکوشیمیایی تخم مرغ

سفیده: از شالاژ و سفیده تشکیل شده است.شالاژ دارای مقداری فیبراووموسین می باشد.علت اختلاف غلظت سفیده غلیظ و رقیق ،وجود مقدار زیادی موسین در سفیده غلیظ و رقیق،وجود مقدار زیادی اووموسین در سفیده غلیظ می باشد.طبق مطالعات Brooks و Hale در سال ۱۹۶۱میزان اووسیون در سفیده رقیق ۰٫۰۳-۰٫۰۸ و در سفیده غلیظ ۰٫۲-۰٫۳۱ درصد می باشد.

زرده: دور زرده را غشائی فراگرفته است که ضخامت آن ۰٫۹۱۲ تا ۰٫۰۲۳ mm می باشد که شامل یک لایه کراتین در مرکز و یک لایه موسینی در خارج است.قسما اعظم این غشا از پروتئین بوده و دارای ۲٫۴ درصد و ۳٫۲درصد لپید می باشد.وزن متوسط غشا زرده در حدود ۵۱ میلی گرم است که ۸۸درصد آن آب است.

Ova یا تخم ماده دارای فطری در حدود ۴mm می باشد و روی غشا ویتلین یا زرده قرار گرفته است.تراکم این ماده معمولا کمتر  از زرده است از این رو همیشه در روی زرده قرار می گیرد.

به طور کلی مطالعات انجام داده است که زرده حداقل از ۶ لایه تشکیل شده است که رنگ این قسمت ها روشن و یا تیره می باشد،این قسمت ها در زمان های مختلف بسته به متابولیسم غذای خورده شده در زرده تشکیل می شود.وقتی که زرده را در حرارت زیاد به پزند این قسمت ها به خوبی دیده می شود.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4258
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.