آنتی بیوتیک در صنعت طیور

سرمایه گذاری کانادا برای کاهش آنتی بیوتیک در صنعت طیور

دولت کانادا مبلغی معادل ۶۹۰ هزار دلار (۴۶۶ هزار یورو) به پرورش دهندگان طیور ایالت کبک این کشور کمک کرده است تا این ایالت استفاده از آنتی بیوتیک ها را در صنعت طیور متوقف کند.

مرکز تحقیقات در زمینه طیور دانشکده علوم دامپزشکی دانشگاه مونترئال، استراتژی های جایگزین و تاثیر آن بر عملکرد گله ها را ارزیابی خواهد کرد. پژوهش اخیر در مورد مقاومت آنتی بیوتیکی بر اساس پروژه ای انجام شده است که پیش تر در این باره به تحقیق پرداخته بود. سازمان کشاورزی و غذای کانادا بر روی این پروژه سرمایه گذاری کرده است و به دنبال راه حل هایی برای صنعت طیور در زمینه مقاومت آنتی بیوتیکی است.
اعضای سازمان پرورش دهندگان طیور کبک شامل ۸۱۴ پرورش دهنده جوجه و بوقلمون می شود که سالیانه ۷۲۵ میلیون دلار در فارم های خود کسب درآمد می کنند.نگرانی روز افزون مصرف کنندگان
پی یر بروتن (Pierre Breton)، یکی از اعضای پارلمان بخش شفورد استان کبک، می گوید: « دولت کانادا متوجه شده است که استفاده از آنتی بیوتیک ها در کشاورزی یکی از نگرانی های روز افزون مصرف کنندگان است. از آن جا که ایالت کبک به پژوهش های خود برای کاهش استفاده از آنتی بیوتیک ادامه می دهد و این کار به نفع سلامت عمومی است و موجب بهبود وضعیت پرورش دهندگان و تمام مردم کانادا می شود، دولت کانادا از کبک حمایت می کند.»
وی در ادامه گفت: «صنعت طیور کبک ملزم است تا شیوه کشاورزی مدرن را توسعه دهد و در عین حال استانداردهای رفاهی سخت و دقیق برای حیوانات را نیز رعایت کند. سلامت گله طیور و کیفیت محصولات برای مصرف کنندگان در اولویت قرار دارند. ما با همکاری مرکز پژوهش در زمینه طیور مراحل ضروری برای حفظ و بهبود این اولویت ها را در تحقیقات در نظر می گیریم».

منبع: itpnews

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9235
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.