سطح تغذیه دام نر

سطح تغذیه حیوانات نر

در پستانداران،اسپرماتوزوآها،تخمکها و ترشحات همراه آنها در بردارنده مقدارماده بسیار اندکی هستند.برای مثال،متوسط انزال در گاو نر حاوی۰/۵گرم ماده خشک است.بنابراین ،معقول بنظر می رسد که فرض گردد احتیاجات غذایی برای تولید اسپرماتوزوآ و تخمک احتمالا در مقایسه با احتیاجات مربوط به نگهداری و روندهایی نظیر رشد و شیردهی ناچیز هستند.

در این صورت ممکن است به نظر برسد که حیوانات نر بالغی که تنها برای تولید اسپرم نگهداری می شوند،نیازی بیش از یک جیره نگهداری متناسب با گونه و اندازه خود،نخواهند داشت.

شواهد آزمایشی کافی بعنوان پایه ای برای تهیه استانداردهای خوراکدهی برای نرهای داشتی موجود نبوده،اما در عمل،چنین حیواناتی بخوبی و در سطحی بالاتر از نیازنگهداری گاوهای ماده با وزن یکسان تغذیه می گردند.شواهدی قابل اعتماد مبنی بر اثر مثبت سطوح بالای تغذیه بر باروری گاوهای نر در دست نیست.هرچند که اثرات زیانبار سوءتغذیه مشخص شده است.

خوراکدهی آزاد گاوهای نر،احتمالا نشانگر تمایل طبیعی مزرعه داران در عدم تقبل خطر سوء تغذیه و به خطر افتادن بازدهی تولید مثل کل گروه یا گله است.نرها همچنین دارای یک متابولیسم پایه بالاتر و بنابراین،نیاز انرژی بالاتری برای نگهداری در مقایسه با ماده ها و نرهای اخته هستند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1452
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.