گاوشیری

سوزاندن موهای پستان در گاوشیری

یک راه آسان و سریع برای از بین بردم موهای پستان این است که، موها را با استفاده از یک مشعل ملایم پروپان بسوزانید. خروجی های هوا می بایست بسته باشند و برای پخش کردن شعله، می توان یک کلاهک بر روی دهانه مشعل قرار داد. شعله، موقع روشن شدن باید نارنجی و نه آبی باشد.
یک نمونه مشعل خمیده (عصا مانند) می تواند از ۹۰ سانتی متر سیم ترمز محکم، تعدادی لوله های سوخت رسانی ویک پیچ توپی شکل (شیر و فلکه) برای بستن گاز ساخته شود. این اقلام در فروشگاه های ابزاری و اتومبیل پیدا می شوند. یک سر سیم ترمز را فشار داده تا بسته شود و با مته، ۶ تا ۸ سوراخ ۰/۱۵ میلی متری با فاصله ۱/۲۵ سانتی متر از هم بر روی انتهای چین دار سیم ترمز بزنید. انتهای دیگر به پیچ گاز متصل است، که این به یک لوله لاستیکی و برای ایجاد مشعلی ملایم به درون یک سیلندر پروپان ۴۰۰ گرمی متصل می باشد. سیلندر را می توان به کمربندتان آویزان کنید. سیم ترمز را می توان به هر شکلی خم کرد، که بشود با آن به راحتی موهای پستان را سوزاند. مطمئن شوید که تمام اتصالات بدون نشت باشند. گاوداری های بزرگتر، بهتر است از یک تانک پروپان بزرگتر به جای یک سیلندر کوچک پروپان استفاده کنند.
موی اطراف سر پستانک ها و کف پستان را با چرخاندن شعله زیر پستان بسوزانید. بسته به تراکم مو، ممکن است که شعله چندین بار چرخانده شود. دهانه داغ مشعل را از سر پستانک ها دور نگه دارید و مرتب شعله در حال حرکت باشد.  برای ایمنی و کارایی بیشتر، بهتر است که یک نفر گاو را با گرفتن دم مهار کند.
بهترین مزیت سوزاندن موها، سرعت انجام این کار است. در کمتر از یک ساعت می توان این کار را بر روی یکصد گاو انجام داد. با این کارایی، این کار را می توان هر ۳-۲ ماه تکرار کرد.اگر گاوها چندین بار تحت سوزاندن موهای پستان قرار گیرند٬ این کار آسان تر می شود؛ به طوری که آتش گرفتن موهای پستان کمتر اتفاق می افتد. این کار باید توسط یک فرد ماهر و خوب آموزش دیده واگذار شود ؛ به طوری که به دلیل استفاده نادرست از این روش ٬ مواردی از سوختگی شدید سرپستانک گاوها گزارش شده است.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7683
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.