سویای پر چرب

سویای پر چرب ویژه دام

فول فت سویای اکسترود شده (سویای پر چرب) منبع عالی انرژی، پروتئین با کیفیت و اسیدهای آمینه ی ضروری در تغذیه گاوهای شیری و دام های پرواری بوده و مناسب برای استفاده از هر گونه جیره بر مبنای علوفه های گوناگون می باشد.

باتوجه به نحوه پیشرفته فرآوری، به عنوان یک منبع عالی جهت تأمین پروتئین عبوری (Bypass protein) و چربی محافظت شده (Protected fat) در جیره دام محسوب می گردد.
سویای پر چرب موجب افزایش میزان تولید و چربی شیر می شود.  تحقیقات نشان داده است که استفاده از فت فول سویای اکسترود شده در تغذیه گاوهای شیری در مقایسه با روغن ماهی موجب افزایش درصد چربی شیر می گردد.
سویای پرچرب در محتوای چربی دارای ۳-۱درصد فسفولیپید و بیش از ۵۰ درصد اسیدلینولئیک است که موجب بهبود متابولیسم چربی ها، افزایش ارزش غذایی جیره و نیز بهبود وضعیت تولید مثلی و کاهش کیست های تخمدانی در گاوهای شیرده می شود.
سویای پر چرب موجب ارتقای سطح سلامت دام به واسطه وجود ایزوفلاون ها، تکوفرول ها و سایر مواد آنتی اکسیدان طبیعی می شود.
به ویژه برای گاوهای پر تولید در مراحل اولیه شیرواری و دام های پرواری در دوره آخر پرورش به دلیل میزان بالای انرژی، وجود پروتئین عبوری و چربی محافظت شده، بسیار مورد توجه است.
سویای پر چرب دارای ترکیب مناسبی از اسیدهای چرب است که می تواند موجب بهبود کیفیت چربی در محصولات دامی و ترکیب اسیدهای چرب شیر گردد. افزایش میزان اسید لینولئیک مزدوج (Conjugated linoleic Acid = Cla) در شیر می تواند موجب افزایش خواص ضد تصلب شرائین، ضدچاقی و ضد سرطانی در آن گردد.
سویای پر چرب را می توان در جیره گاوهای شیری تا میزان ۲۰ درصد و در تغذیه دام های پرواری تا میزان ۳۰ درصد کنسانتره مصرفی روزانه مورد استفاده قرار داد.

 

شماره تلفن جهت سفارش: ۰۹۱۵۷۱۲۸۵۸۰-۰۵۱۵۲۲۴۷۱۲۱

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9123
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.