دامپروری

سیستم تولید پایدار در اصلاح نژاد دام

یک سیستم تولید در صورت سازگاری با اکوسیستم و محیط زیست و رعایت تنوع زیستی موجود در طبیعت، از نظر اخلاقی و اقتصادی پایدار خواهد بود.

در تمام تحقیقاتی که در زمینه ارزش اقتصادی در ایران انجام شده است، هدف اولیه حداکثر کردن سود تولید کننده بوده است و در صورت استفاده مؤثر از شاخص های انتخاب که محصول چنین مطالعاتی هستند تخریب خصوصیات عملکردی حیوانات امری اجتناب ناپذیر است، حتی اگر صفات عملکردی در تعریف هدف اصلاح نژاد دخالت داده شوند. برخی از محققان دخالت دادن یک عامل تحت عنوان ارزش غیر پولی برای بعضی از صفات عملکردی که مبتنی بر ملاحظات اجتماعی است را در کنار ارزش پولی که به طور معمول برای صفات در نظر گرفته می شود را پیشنهاد داده اند.
یکی از چالش های عملی در ایران عدم ارتباط منطقی بین تولید کنندگان و محققان اصلاح نژاد است. به وجود آوردن این ارتباط مستلزم ایجاد زیر ساخت مناسب سازمانی در بین تولید کنندگان، اتخاذ سیاست های دراز مدت برای پایداری شرایط تولید، ایجاد زمینه برای تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری بیشتر در دامپروری، ایجاد فضای رقابتی در اصلاح نژاد در داخل کشور و برنامه ریزی دراز مدت برای دستیابی به سهم ملی از بازار جهانی است.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9506
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.