توزیع تخم مرغ

شرایط مناسب برای نگاهداری تخم مرغ

در ایران کمتر تخم مرغ را برای مدت طولانی نگاهداری می کنندو اغلب چند روز پس از تولید مصرف می شود. در شهرستان های کوچک که هنوز تشکیلات وسیع تولید و توزیع تخم مرغ وجود ندارد اجبارأ از هنگام تولید تا زمانی که تخم مرغ به دست مصرف کننده می رسد مدتی که گاهی در حدود۲۰_۳۰روز است طول می کشد، اگر تخم مرغ در این مدت در شرایط مناسب نگاهداری نشود به مرور دچار فساد می شود و مصرف آن مسمومیت تولید می کند.
از این رو مسئله نگاهداری تخم مرغ در ایران به خصوص در فصول گرم باید مورد توجه قرار گیرد. بعد از اینکه تخم مرغ از لانه جمع آوری شد معمولأ تخم مرغ گرم است و باید هرچه زودتر خنک گردد.
برای این عمل از اطاق های سرد استفاده می شود. در اطاق سرد کردن تخم مرغ اگر تخم مرغ ها در سطل های سیمی با ته مشبک نگاهداری شوند بهتر است.
قرار دادن یک دستگاه بادبزن الکتریکی که هوای خنک از لابه لای تخم مرغ ها عبور دهد به نگاهداری تخم مرغ کمک بیشتری خواهد کرد.
حرارت این اطاق ها باید در حدود ۵۰درجه فارنهایت یا ۱۰درجه سانتی گراد باشد رطوبت نسبی در حدود ۷۰درصد کافی است.
اگر تخم مرغ بدون نطفه است در حرارت تا ۸۰درجه فارنهایت یا ۲۷درجه سانتی گراد نیز می توان آن را نگاه داشت ولی حرارت بیشتر از این میزان سبب فساد در تخم مرغ می گردد.
تهویه اطاق نگاهداری باید به خوبی انجام گیرد. اگر اطاق نگاهداری خشک است میتوان با ریختن آب بر روی کف اطاق تا اندازه ای تولید رطوبت کافی نمود. جریان داشتن هوا در انبار سبب خنک شدن تخم مرغ می گردد ولی کوران هوا نباید سبب خنک شدن هوا و کم شدن رطوبت گردد.
نگاهداری تخم مرغ در هوای خشک سبب تبخیر رطوبت تخم مرغ و کاهش وزن آن می گردد. در شرایط ابتدائی در ایران بهترین محل برای نگاهداری تخم مرغ زیر زمین است. زیرا درجه حرارت زیرزمین اغلب در زمستان و تابستان ثابت و رطوبت آن زیاد است.
کارتون وجعبه و وسائلی که تخم مرغ در آن به بازار فرستاده می شود باید همگی قبل از گذشتن تخم مرغ به اندازه کافی خنک شوند اگر این وسایل فلزی است در تابستان آنها را حتمأ دور از اشعه خورشید و در جای خنک نگاهداری نمود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6375
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.