شیوع آنفولانزای مرغی

شیوع آنفولانزای مرغی در غرب استان تهران

سید مهدی محمدی با اشاره به لزوم تشدید نظارت ها بر واحد های کشتارگاهی شهرستان قدس اظهار داشت: با عنایت به مشاهده مواردی از ابتلای مرغداری ها به ویروس آنفولانزای مرغی در خطه غربی استان تهران، لزوم اتخاذ تدابیر ویژه برای اعمال تمهیدات مقتضی، با هدف پیشگیری از بروز و شیوع عارضه اشاره شده، بیش از پیش احساس می شود.

فرماندار قدس با اعلام حضور تعدادی از مسئولان دامپزشکی کشور و استان تهران به منظور بررسی وضعیت موجود گفت: در همین راستا و پیرو بازدیدِ میدانی از واحدهای کشتارگاهی شهرستان قدس، با حضور مهدی خلج رئیس دامپزشکی کشور، عباسی مدیرکل نظارت بهداشت عمومی و مواد غذایی و اصغر برایی نژاد مدیرکل دامپزشکی استان تهران موارد لازم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تشکیل تیم ممیزی برای بهبود وضعیت کشتارگاه ها ضروری است

محمدی با تأکید بر این نکته که تشکیل تیم ممیزی برای بهبود وضعیت کشتارگاه ها در غرب استان تهران یک ضرورت انکارناپذیر به حساب می آید، گفت: تشکیل تیم ممیزی برای بهبود و ارتقای بهداشتی کشتارگاه ها از ضروریاتی است که مورد تأکید مسئولان  در دامپزشکی کشور و استان قرار گرفت.

ایشان افزود: بدون تردید کشتارگاه ها نقش بسزایی در حفظ سلامت عمومی مواد غذایی و پروتئینی ایفا می کنند و نظارت های سرزده و مستمر در این شرایط می تواند تا حدود بسیاری ضریب سلامت و حفظ استانداردهای لازم را تحکیم و تقویت کند.

فرماندار قدس با تشریح برخی اقدامات و طرح ها برای جلوگیری از انتقال بیماری دام و طیور به انسان عنوان کرد:به اعتقاد کارشناسان، اجرای طرح پیش سرد گوشت در کشتارگاه های دام در طی سالیان اخیر از اقدامات سازنده ای به شمار می رود که می تواند در کاهش هر چه بیشتر احتمالِ انتقال بیماری ها از دام و طیور به انسان موثر واقع شود، امری که در کشتارگاه های فعال در شهرستان قدس به نحو مطلوب و شایسته ای اجرایی می شود.

استفاده از تجهیزات اتوماتیک در ارتقای وضعیت بهداشتی و سلامت مواد غذایی موثر است

محمدی گفت: یکی از موارد مورد تأکید مسئولان دامپزشکی در این بازدید، به نقش مثبت و سازنده ادوات و تجهیزاتِ اتوماتیک و خودکار در کشتار، تخلیه اندرونی، شست و شو و قطعه بندی طیور معطوف می شد که تلاش می کنیم برای توسعه حداکثری این امر خطیر، در واحدهای کشتارگاهی شهرستان قدس تدابیر لازم مد نظر باشد.

ایشان با اشاره به اینکه شهرستان نوپای قدس، در برخی حوزه ها با کاستی ها و محدودیت هایی مواجه است که فقدان دامپزشکی مستقل در این منطقه از نمونه های آن به شمار می رود و امیدواریم در آینده با استقرار و راه اندازی این ساز وکار، به توفیقات موثرتری در ارتقای سلامت و بهداشت دام و طیور در این شهرستان مستعد و توانمند نائل شویم.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11636
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.