صادرات فراورده های گوشتی

صادرات انواع دام و فرآورده‌های گوشتی به ۲۰ کشور جهان

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی خراسان رضوی گقت: از صادرات انواع دام و فرآورده‌های گوشتی به ارزش ۱۴ میلیون دلار با نظارت و مجوز بهداشتی دامپزشکی استان به ۲۰ کشور جهان خبر داد.
مسعود ابراهیمی افزود: این میزان طی ۳ ماه ابتدای سال جاری صادر شده و طی همین مدت تخم مرغ خوراکی همچنان در صدر صادرات استان قرار داشته و از ابتدای سال تا کنون بیش از ۹۰۰۰ هزار تن از این فرآورده به ارزش ۴ میلیون و ۹۰۸ هزار دلار به کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان صادر شده است.
ابراهیمی، کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای میانه، خاورمیانه، چین و هندوستان و اعضای اتحادیه اروپا نظیر؛ ایتالیا و لهستان را از مشتریان اقلام صادراتی فوق دانست.
وی در زمینه واردات نیز اظهار داشت: واردات ایران از ۴ کشور تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان صورت می‌گیرد.
ابراهیمی، عمده اقلام وارداتی استان در زمینه دام و طیور را گندم دامی، کنجاله پنبه دانه، پیله ابریشم و… دانست که همگی قبل از ورود به کشور بایستی مجوزهای بهداشتی دامپزشکی را اخذ نمایند.
وی دقت در بررسی محموله‌های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد و یادآور شد: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشور‌ها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت و بر این اساس کلیه محموله‌ها در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5238
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.