تخم مرغ

صادرات تخم مرغ خراسان‌رضوی به عراق و افغانستان

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی گفت: هم اکنون صادرات مازاد بر مصرف تخم مرغ در استان تولید شده و اضافه آن به افغانستان و عراق صادر می‌شود.
سید حمیدرضا جوادی اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن در فصل گرما مصرف داخلی تخم مرغ کاهش داشته و بنابراین مازاد آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود اما با این حال شاهد هستیم که قیمت این محصول قدری کاهش داشته است.
وی با اشاره به افزایش قیمت مرغ که اخیراً اتفاق افتاده، خاطرنشان کرد: بالا رفتن بهای این محصول به علت قیمت بسیار پائینی بود که مرغ در ماه‌های پایانی سال گذشته و ابتدای امسال داشت و بنابراین تعداد زیادی از مرغداران به علت ورشکستگی و نبود توجیه اقتصادی برای فصل جدید اقدام به جوجه ریزی نکردند.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد:  در ادامه این روند جوجه‌هایی که هم اکنون باید تبدیل به مرغ می‌شدند و وارد بازار می‌شدند وجود نداشته و میزان عرضه نسبت به تقاضا کاهش یافت و قیمت این محصول بالا رفت.
جوادی بیان کرد: علاوه بر این قیمت نهاده‌های طیور نیز در سطح بین‌المللی بالا رفته و لذا طبیعی است که قیمت مرغ تولیدی نیز با افزایش روبه‌رو شود.
وی با اشاره به واردکردن ۵۰ تن مرغ منجمد به بازار برای تنظیم قیمت این محصول در بازار، خاطرنشان کرد: این کالا ۵۵۰۰ تومان قیمت داشته و افراد می‌توانند آن را برای تأمین نیاز خود تهیه کنند.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: البته هم اکنون بیشتر از طریق تعاونی‌های مصرف ادارات برای توزیع مرغ منجمد وارد عمل شده‌ایم و واحدهای صنفی تمایلی به این امر ندارند اما توقع می‌رود که آنها نیز برای تعادل بخشیدن به قیمت مرغ و کمک به مردم در بخش توزیع وارد عمل شوند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5727
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.