خبرهای دام و طیور

صادرات تخم مرغ و جوجه یک روزه زنجان به کشورهای عمان، ارمنستان و افغانستان

مدیر کل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال تخم مرغ نطفه دار و جوجه های یک روز از این استان به کشورهای ارمنستان، عمان و افغانستان صادر شده است.

محمد رشید کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک میلیون و ۱۶ هزار و ۷۶۰ عدد تخم مرغ نطفه دار در این مدت از استان زنجان به کشورهای ارمنستان و عمان صادر شد.
به گفته ایشان، این صادرات به ارزش بیش از پنج میلیارد و ۴۶۳ میلیون ریال معادل ۳۶۶ هزار و ۳۳ دلار است.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان از صادارت ۳۶۳ هزار قطعه جوجه یک روزه به ارمنستان و افغانستان خبر داد و گفت: ارزش این صادرات بیش از ۵۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال معادل ۱۵۶ هزار و ۹۰ دلار بود.
کرمی خاطر نشان کرد: همه فرآورده های خام دامی که از استان زنجان به خارج از کشور صادر می شود با تایید بهداشتی اداره کل دامپزشکی انجام است.
طی ۶ ماهه سال گذشته، ۲۱۰ هزار و ۹۶۰ قطعه جوجه یک روزه از این استان به کشور ارمنستان، یک میلیون و ۵۲۱ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار به کشورهای عمان، کویت و تاجیکستان، ۵۵۹ تن پا و پنجه مرغ نیز به کشورهای ویتنام و هنگ هنگ صادر شده بود.
طی ۶ ماهه نخست سال ۹۳ نیز، ۴۷ تن پودر گوشت طیور به کشور ترکیه، ۸۴ تن پای مرغ و ۱۶۷ تن پنجه مرغ را به کشور ویتنام صادر کرده بود.
این اداره کل در ۶ماهه نخست سال ۹۲ علاوه بر پای مرغ و پنجه مرغ، ۳۰ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار به کشور افغانستان، ۱۲۶ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی به کشور ارمنستان و ۲۰ تن گوشت مرغ منجمد را به کشور عراق صادر کرده بود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9086
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.