گوسفند

صادرات گوسفند سبک به کشورهای عراق، عمان و کویت

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان  از همدان؛ نظرپور گفت: یک میلیون و ۴۰۰هزار راس دام سبک شامل گوسفند وبره در همدان وجود دارد که معادل ۳٫۱ دهم درصد دام سبک کشور است.

وی عنوان کرد:۳۰۰ هزار راس بز و بزغاله معادل ۱٫۵ دهم درصد دام سبک کشور را به خود اختصاص داده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۲۶ واحد پرورش گوسفند داشتی و با ظرفیت ۱۳ هزارو ۸۰۰ راس و۷۴واحد پرورش بره پرواری با ظرفیت ۳۰هزارو ۲۰۰ واحددر استان همدان هستند نصریح کرد: این واحد ها به شکل صنعتی فعالیت می کنند.

نظرپور با اشاره به اینکه ، پارسال ۲۰هزار راس دام سبک به کشور های عراق عمان و کویت صادر شده است عنوان کرد:۹۰ درصد پرورش دام سبک این استان در مناطق روستایی انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۲۸ هزار تن گوشت قرمز در استان همدان تولید می شود که معادل ۳٫۷ دهم درصد از کل کشور را دار میشود.

وی افزود: باتوجه به آمار بالای پرورش دام های سبک در مناطق روستایی، ساماندهی این دامداری ها در افزایش کمی و کیفی تولید نقش بسیار مهمی دارد.

نظرپوراضافه کرد: این طرح با هدف ایجاد مهاجرت معکوس، تولید گوشت بهداشتی و شیر با بار میکروبی استاندارد و ایجاد و تثبیت اشتغال در استان اجرا می شود.

سرانه تولید گوشت قرمز در استان همدان ۱۶ کیلوگرم و سرانه مصرف آن ۱۱ کیلوگرم است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2451
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.