صادرات پای مرغ

صادرات ۳۹۲ هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ از بهشهر به ویتنام

رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال ۹۴ واردات حدود یک میلیون تن نهاده‌های خوراک دام از کشورهای آسیای میانه به بندر امیرآباد بهشهر صورت گرفت، هم‌چنین ۳۹۲ هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ از شرکت تعاونی جانبازان مهدیه بهشهر به کشور ویتنام صادر شد.
هایده باقری اظهار کرد: در سال ۹۴ اداره دامپزشکی بهشهر اقدام به برگزاری ۱۰ مورد کلاس آموزشی با حضور ۴۵۰ بهره بردار با هدف افزایش آگاهی قصابان و روستائیان کرد.
وی افزود: در سال گذشته ۴۰۰ مورد مجوز جوجه ریزی و ۵۵۰۰ مورد گواهی حمل طیور زنده کشتاری صادر و نیز ۴۵ مورد نمونه برداری از مرغداری‌های صنعتی در شهرستان بهشهر انجام شد.
باقری با بیان اینکه در سال ۹۴، ۲۵۰ مورد بازدید بهداشتی از مزارع پرورش ماهیان گرمابی شهرستان صورت گرفت، افزود: در سال گذشته ۴۰ مورد نمونه برداری از آب مزارع پرورش ماهی و ۸ مورد نمونه برداری از ماهیان زینتی و گرمابی انجام شد.
رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال گذشته ۲۰۴ مورد بازدید بهداشتی از زنبورستان‌ها، ۱۰ مورد نمونه‌برداری بهاره و زمستانه از زنبورستان‌ها و ۵ مورد نمونه‌برداری از عسل در شهرستان بهشهر صورت گرفت.
باقری با اشاره به اینکه در سال ۹۴، دو مرکز درمانگاه دامپزشکی و یک مرکز مایه کوبی در شهرستان بهشهر افتتاح شد، افزود: در سال گذشته ۱۱۰ مورد بازدید از داروخانه های دامپزشکی، ۶۵ مورد بازدید از درمانگاههای دامپزشکی، ۵۰ مورد بازدید از مراکز مایه کوبی و نظارت بر حسن انجام ۳ هزار مورد عملیات درمانی انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ اداره دامپزشکی بهشهر ۸ مورد قرارداد در قالب طرح توسعه به ارزش بالغ بر ۲۸۰ میلیون ریال با مراکز مایه کوب شهرستان جهت پوشش واکسیناسیون ۲۴ هزار رأس دام منعقد کرد.
باقری با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ مورد نمونه برداری از مغز سگ مشکوک به هاری انجام و به انستیتوپاستور در آمل جهت بررسی ارسال شد، افزود: در سال گذشته ۴ هزار و ۳۷۴ مورد تست سل، ۵ هزار و ۵۴۰ تست سرمی بروسلوز و ۱۴ مورد تست مالئین در تکسمی در شهرستان انجام شد که در نتیجه تست‌های به عمل آمده ۳ راس گاو مبتلا به سل و ۲۴ راس گوسفند مبتلا به بروسلوز در کشتارگاه صنعتی کشتار و غرامت آن به صاحبان دام پرداخت شد.
وی عنوان کرد: در سال ۹۴ واردات حدود یک میلیون تن نهاده‌های خوراک دام از کشورهای آسیای میانه به بندر امیرآباد بهشهر صورت گرفت که ۲۸۵ مورد بازدید بهداشتی و نمونه برداری از محمولههای وارداتی انجام شد.
رئیس اداره دامپزشکی بهشهر گفت: در سال گذشته ۱۴۰۰ مورد گواهی حمل مواد اولیه کارخانه‌های تولید آرد و خوراک دام در شهرستان صادر شد و نیز ۴۰۰ تن محموله گندم و جو که دچار کپک زدگی شده بود با دستور مقام قضایی معدوم شد.
باقری تصریح کرد: در سال ۹۴ صادرات ۳۹۲ هزار کیلوگرم پنجه و پای مرغ به کشور ویتنام از شرکت تعاونی جانبازان مهدیه بهشهر صورت گرفت

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6058
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.