تولید بلدرچین

صادرات ۵۰ درصد تولیدات ماکیان یزد به سایر استانهای کشور

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: ۵۰ درصد محصولات تولیدی ماکیان مازاد بر مصرف این استان به سایر استانهای کشور صادر می شود.
نادر سیلم در ابرکوه اظهار کرد: استان یزد شرایط آب و هوایی مطلوبی برای تولید ماکیان دارد و سالیانه ۷۷ هزار تن محصولات ماکیان شامل مرغ، تخم مرغ و بلدرچین تولید می شود.
وی بابیان اینکه استان یزد مقام نخست تولید گوشت بلدرچین در کشور را به خود اختصاص داده است افزود: دوهزار و ۶۰۰ تن یعنی ۷۰درصد گوشت بلدرچین کشور در استان یزد تولید می شود که ۶۰ درصد گوشت تولیدی مازاد برمصرف به دیگر نقاط کشور صادر می شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اضافه کرد: سالانه ۵۶ هزار تن گوشت مرغ از ۹۶۰ واحد مرغداری دراستان یزد تولید می شود که بیشترین واحد پرورش مرغ در اردکان و بیشترین تولید گوشت مرغ در شهرستان تفت بخاطرشرایط آب و هوائی است.
سلیم یادآورشد: ظرفیت جوجه ریزی دراستان یزد در هر دوره بیش از ۵۰ میلیون قطعه است، اما فقط درسال ۲۸ تا ۳۰ میلیون قطعه پرورش داده می شود.
وی همچنین از تولید ۳۲۰هزارتن تولیدات دامی درسال گذشته خبرداد و تصریح کرد: این میزان نسبت به تولید سال ۹۳ بیش از۳۰هزار تن افزایش داشته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6555
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.