فرآورده های دامی

صدور بیش از ۳۳ هزار مجوز بهداشتی واردات، صادرات و ترانزیت فرآورده دامی در کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال ۳۳ هزار مجوز بهداشتی واردات، صادرات و ترانزیت در حوزه دامپزشکی صادر شده که ۱۲ هزار آن مجوز بهداشتی برای صادرات ۶۶ نوع کالا در کشور است.

مهدی خلج در دیدار با مدیران جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: این اقدام در راستای افزایش صادرات و نشاط بخشی و پویایی به واحدهای تولیدی بوده است.
وی با بیان اینکه کشور در منطقه پرخطر بیماری ها و در معرض هجوم عوامل بیماری زای دامی قرار گرفته است، گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه بهداشت دام و دامپزشکی با کشور ترکیه، تبادل کالا باید در یک بستر ایمن و بهداشتی انجام پذیرد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: دامپزشکی کشور در صدد است تا گمرک رازی در شهرستان خوی را به عنوان یکی از سه گمرک موجود با کشور ترکیه، برای تبادل کالایی و تسهیل واردات و صادرات تجهیز کند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کنترل انواع بیماری های دام و طیور در کشور خبر داد و گفت: در بیماری تب برفکی به رغم کمبود اعتبار، تامین واکسن انجام و بیش از ۵۰ درصد دام های سبک و سنگین کشور به صورت رایگان مایه کوبی شدند.
خلج افزود: واکسیناسیون دام های سبک و جمعیت حیات وحش در مقابل بیماری طاعون انجام شده و امسال بیش از ۲۳ میلیون دام سبک و وحشی در مناطق حفاظت شده کشور واکسیناسیون شده اند.
وی بیان کرد: این تعداد واکسیناسیون نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد بیشتر بوده است و این بیماری در بین جمعیت دامی سبک رو به کاهش است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: درحال حاضر ۱۷۰ کارخانه تولید واکسن و یک هزار و ۷۰۰ داروخانه دام و طیور در کشور فعال است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در دیدار از آذربایجان غربی از مناطق مرزی این استان از جمله منطقه آزاد ماکو، شهرستان خوی و قرنطینه های مرزی استان بازدید کرد.
در این سفر مقرر شد قرنطینه مرز رازی خوی فعال و تجهیز شود.
آذربایجان غربی دارای ۹ میلیون واحد دامی اعم از سبک و سنگین است.
این استان به علت دارابودن مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان نقش مهمی در تبادلات تجاری دارد.

 

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11159
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.