چرم وطن

صنایع چرم وطن

کارخانه چرم وطن یکی از مجهزترین کارخانه های چرم سازی در شهرک صنعتی چرمشهر می باشد که با مدیریت آقای سهراب صالحی پور ،یکی از جوانترین مدیران صنعت چرم، اداره می شود.

آقای سهراب صالحی پور فعالیت خود در زمینه چرم را از سال ۱۳۶۲ در خیابان فدائیان اسلام در یکی از کارگاههای موجود در آن منطقه بصورت سنتی آغاز نمود . از آنجائیکه ایشان به کار خود عشق می ورزید ،لذا با پشت کار و علاقه زیاد نسبت به ارتقا کیفیت کاری و نوع تولیدات خود همت گماشت. و با حضور خود در کارگاهها و کارخانجات مختلف ، مراحل مختلف دباغی و رنگرزی را نزد بزرگان و پیشکسوتان این رشته تجربه کد.

ایشان با استفاده از استعداد بالقوه خود و با پشتکار و تلاش فراوان و بهره جستن از تکنولوژی و ماشین آلات جدید و پیشرفته ، توانست در اندک زمانی تولیدات خود را از مرحله سنتی به مرحله صنعتی قابل رقابت با رقبای با تجربه و متمکن تبدیل نماید.

آقای صالحی پور در سال ۱۳۶۹ همزمان با ایجاد شهرک صنعتی چرمشهر ، اقدام به دریافت موافقت اصولی از وزارت صنایع نمود. ایشان با گرفتن قطعه زمینی در خیابان مریوان چرمشهر ، علی رغم عدم پشتیبانی مسئولین ذی ربط ،با توانائی اندک مالی ، صرفا با توکل به خدا و کار خود اقدام به تاسیس کارخانه چرم نمود.

در فاز اول کار، مراحل ساخت سوله های دباغی و رنگرزی و ساختمان اداری و نگهبانی و آزمایشگاه و محوطه سازی به پایان رسید و در نهایت در سال ۱۳۷۶ کارخانه تازه تاسیس شده ، با نام “صنایع چرم وطن “آغاز فعالیت رسمی خود را جشن گرفت.

فاز دوم تاسیس کارخانه که در حقیقت فاز تجهیز آن بود ،دو سال بعد شروع شد. این مرحله در سال ۱۳۸۰ با نصب و تکمیل تجهیزات مورد نیاز سالن های دباغی و رنگرزی از جمله دستگاه پرس ، رنگرزی اتوماتیک – گیره – خشک کن – آبگیر – رخ بازکن و واکیوم چند طبقه و بالابانهای متعدد خشک و آزمایشگاهی و میلینگ و و با جایگزینی وسایل و ادوات سنتی و قدیمی با امکانات جدید پایان یافت .

پس از تکمیل شدن تجهیزات کارخانه، مدیریت جوان آن به فکر افزایش کیفیت در تولید افتاد. این کار صرف نظر از سود آوری و یا زیان دهی آن ،صرفا بخاطر مشتری مداری صورت گرفت.

در این مرحله چرم وطن با تولید چرم سبک جهت لباس و کفش در اندک زمانی توانست بازار این نوع تولیدات را در اختیار بگیرد و انواع چرمهای گوسفندی و بزی را در بهترین حالت و با ارائه تضمین کیفیت به مشتری عرضه نماید.

استفاده از رنگهای متنوع وارائه ضمانتهای مورد نظر مشتری و سورت بندی دقیق و اندازه گیری مطمئن، قیمیت متعادل و خوب نسبت به بقیه تولید کنندگان ، از جمله عوامل موفقیت و معروفیت نام چرم وطن(برند)در بین رقبا بود.

در ادامه کار و برای حضور گسترده در بازار ،تولید انواع چرم سنگین در برنامه کاری مدیرت چرم وطن قرار گرفت. خوشبختانه در این زمینه هم توانست در کوتاهترین مدت اقدام به تولیدات مرغوب چرم مبلی مبلمان و اتومبیلی و کفشی و لباسی نماید.

چرم وطن توانست بزودی با ارائه انواع چرم مبلمان که از نظر کیفیت انحصاری بود در دل بازار و مشتریان خود جا باز کند وبا انعقاد انواع قرارداد با شرکتهای بزرگ وشرکتهای دولتی و ارائه ضمانتهای لازم ، نسبت به فروش محصولات خود به مشتریان داخلی و خارج از کشورجهت صادرات اقدام نماید.

صنایع چرم وطن با توجه به نیاز های روز بازار، در مراحل بعدی با تولید چرم شتر مرغ مرحله دیگری از توسعه و پیشرفت خود را تجربه کرد. شاید بتوان گفت که در زمینه تولید چرم شتر مرغ ،از نظر کیفیت این کارخانه منحصر بفرد می باشد .

در ادامه روند توسعه فنی و تکنیکی ، مدیریت چرÙ… وطن ،با استفاده از نیروی تحصیل کرده جوان و با اتکا به تجربه پیشکسوتان این صنعت و با جذب نیروهای انسانی ماهر و مناسب ، اقدام به راه اندازی ” آزمایشگاه کنترل کیفی چرم ” نمود. این آزمایشگاه در حال حاضر در ایران منحصر بفرد می باشد.

          

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=425
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.