پوشاندن سیلوهای خندقی

ضروری بودن پوشاندن سیلوهای خندقی برای تغذیه مناسب

پوشاندن سیلوهای افقی بلافاصله بعد از فشرده سازی برای تهیه سیلاژ خوب لازم است.طبق نظر «کولین جونز وجودهینریش» از ایالت پنسیلوانیا ،اگر خوراک در معرض هوا قرار گیرد ،اتلاف می تواند شدید باشد.
مطالعه انجام شده در کانزاس، سیلوهای خندقی که پوشیده می شوند را با آنها که تا۱۸۰ روز پوشیده نم شدند، مورد مقایسه قرار داد. در سیلوهای خندقی پوشیده شده، ۹۰درصد خوراک مورد استفاده قرار گرفت در حالی که تنها ۲۵درصد در سیلوی پوشیده نشده ،به سیلاژ تبدیل شده بود.
(جوزو هینریش) نکاتی را برای پوشاندن سیلوها و پیشگیری از اتلاف آتی پیشنهاد می دهند:
-سیلوهارا بلافاصله بعد از پر کردن بپوشانید اگر برداشت با تأخیر انجام شده است ، از روش پرکردنی استفاده کنید. که امکان پوشاندن سیلاژ را بدهد.پلاستیک باید ۰/۴-۰/۵سانتی متر ضخامت داشته باشد وترجیحأ مانع ورود تشعشعات فرابنفش شود.
-از آنجاییکه پلاستیک به راحتی پاره می شود، بازرسی و ترمیم توصیه می شود. برداشت علف های هرز اطراف سیلوها، مانع حضور جوندگان می گردد.
-روی پوشش پلاستیکی باید وزنه گذاشته شود تا از ورود هوا به درون پلاستیک جلوگیری شود. اگر از لاستیک خودرو برای سنگین کردن پلاستیک استفاده می کنید، برای هر ۰/۳۶ متر مربع پلاستیک، از یک لاستیک استفاده کنید. استفاده از نصف لاستیک ، می تواند تعداد لاستیک های موردنیاز را کاهش دهد، حضور حشرات را کمتر کند و امکان ظاهر مرتب تر را فراهم کند. اگرچه پوشاندن سیلوها با پلاستیک و تایر به کار زیادی نیاز دارد ولی تنها راهی است که نشان داده شده به طور پایداری اتلاف سیلاژ را کاهش می دهد

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6295
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.