تولید شیر

طرح های عرضه بهداشتی تخم مرغ و ارتقای کیفیت شیر امسال پیگیری می شود

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان، گفت: اجرای طرح عرضه بهداشتی تخم مرغ خوراکی و طرح ارتقای کیفیت بهداشتی شیر در سال ۹۵ در دامپزشکی استان در دستور کار قرار دارد.
محمد سعیدی گفت: طرح عرضه بهداشتی تخم مرغ از سال ۹۵ آغاز می شود و نظارت بر بهداشت آن به عنوان یک فرآورده خام دامی از مرحله تولید تا مصرف مورد نظارت قرار می گیرد.
وی بر نظارت بهداشتی بر عرضه تخم مرغ در مراحل تولید، حمل و فروش تاکید و خاطرنشان کرد: حرکت دامپزشکی در این حوزه بر استانداردسازی تمام این مراحل و در نتیجه، ممیزی واحدهای تولیدکننده متمرکز می شود.
سعیدی یاد آور شد: ایجاد اتاق های سرد نگهداری تخم مرغ در واحدهای تولیدی، تعریف خودروهای حمل تخم مرغ و الزام مراکز عرضه تخم مرغ بر رعایت موازین بهداشتی با استفاده از تجهیزاتی مانند یخچال، در طرح عرضه بهداشتی تخم مرغ مورد نظر است.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح در کارگروه سلامت مورد حمایت قرار گرفته است، افزود: تا پایان امسال و در قالب اجرای این طرح، عرضه تخم مرغ، مراحل جمع آوری و عرضه، ساماندهی و اطلاع رسانی لازم برای شهروندان سمنان که استانی گرمسیر است و سلامت فرآورده ای مانند تخم مرغ در شرایط نگهداری آن در استان موثر است، انجام می شود.
مدیرکل دامپزشکی سمنان با اشاره به طرح ارتقای کیفیت بهداشتی شیر در استان گفت: شیر دو سوم از تولید فرآورده های دامی استان را شامل می شود و از ۲۵۰ هزارتن تولید انواع فرآورده های خام دامی، شیر حدود ۱۷۰ هزار تن را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه حجم قابل توجهی از این تولید از استان سمنان خارج می شود، افزود: برنامه ریزی نظارتی در تمام مراحل از گاوداری ها، خودروهای حمل، مراکز جمع آوری و کارخانه های فرآوری شیر انجام می شود.
سعیدی با اشاره به انجام ممیزی کارخانه ها و مراکز جمع آوری شیر در استان سمنان، افزود: نظارت های کیفی از طریق آزمایش های مختلف از نظر بار میکروبی و باقی مانده های مختلف بر روی شیر انجام می شود.
مدیرکل دامپزشکی سمنان به اجرای طرح پایش شیر در سال گذشته به صورت هر سه ماه یکبار اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح پایش، وضعیت بهداشتی شیر در استان سمنان از غیرقابل قبول به وضعیت قابل قبول ارتقا یافته و با توجه به سنتی بودن تولید شیر در استان، زمان اجرای طرح پایش در سال ۹۵ افزایش می یابد.
وی با اشاره به توجه ویژه دامپزشکی سمنان بر ارتقای کیفیت گوشت مرغ تولیدی نیز گفت: در اجرای طرح نمونه گیری های تصادفی از واحدهای تولیدی برای انجام آزمایش های پایش آنتی بیوتیک و باقی مانده های داروهای مجاز در دوره پرهیز از مصرف و داروهای غیرمجاز، در سال گذشته سه مورد تخلف ثبت شد.
وی ادامه داد: یک مورد مصرف داروهای غیرمجاز و ۲ مورد استفاده از داروهای مجاز در دوره پرهیز از مصرف داروهای مجاز، از سوی دامپزشکی در واحدهای مرغداری استان سمنان شناسایی شد که پس از مراحل نظارت مجدد و اطمینان از وضعیت مطلوب، اجازه بارگیری مجدد به آن واحدها داده شد.
مدیرکل دامپزشکی سمنان با بیان اینکه هر ماه در ۱۰ واحد مرغ گوشتی به صورت اتفاقی نظارت پایش آنتی بیوتیکی انجام می شود، افزود: در آینده این نوع نظارت توسعه می یابد و به تمام واحدها نظارت می شود.
در استان سمنان ۲۰ مرکز جمع آوری شیر، چهار کارخانه فرآوری شیر و ۴۱۰ واحد مرغداری گوشتی وجود دارد.

منبع : ایرنا

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6855
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.