عدم موافقت با درخواست واردات ۲۰ هزار تن گوشت بوفالو

عدم موافقت با درخواست واردات ۲۰ هزار تن گوشت بوفالو

مهر     ۱۶ خرداد ۱۳۹۴      

 

هم اکنون صنایع تبدیلی و صنایع غذایی در کشور مغفول مانده اند و ورود واسطه ها و شبه دولتی ها به بدنه وزارت جهاد کشاورزی اوضاع را بدتر از گذشته کرده است.
سید محمد موسوی ، در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: در سال ۹۲ حدود ۲۰ هزار تن گوشت بوفالو وارد کشور شد و در سال گذشته واردات گوشت بوفالو نداشتیم اما برای سال جاری درخواست واردات ۱۵ تا ۲۰ هزار تن گوشت بوفالو را داده ایم که هنوز با آن موافقت نشده است.
وی با بیان اینکه دلالها و واسطه ها از واردات این نوع گوشت جلوگیری می کنند گفت: به دلیل اینکه واردات گوشت برزیلی سود بیشتری برای دلالها دارد از واردات گوشت بوفالو ممانعت می کنند.موسوی با اشاره به قیمت گوشت بوفالو و گوشت برزیلی در بازار تصریح کرد: قیمت گوشت بوفالوی هندی با ارز آزاد هر کیلو ۱۳ هزار تومان و با ارز مبادله ای هر کیلو ۱۱ هزار تومان است اما بهای گوشت برزیلی در بازار با ارز مبادله ای ۱۸ هزار تومان است که واسطه ها آن را ۲۵ هزار تومان در بازار می فروشند.وی در پاسخ به این پرسش که آیا گوشت بوفالو (گاو میش هندی) مرغوبیت گوشت برزیلی را دارد یا خیر؟ افزود: آنچه در خصوص آلودگی وعدم بهداشت این نوع گوشت مطرح می شود را رد می کنم زیرا این موارد بهانه ای است برای واردات گوشت برزیلی!
موسوی گفت:هم اکنون صنایع تبدیلی و صنایع غذایی در کشور مغفول مانده اند و ورود واسطه ها و شبه دولتی ها به بدنه وزارت جهاد کشاورزی اوضاع را بدتر از گذشته کرده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1486
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.