گوشت مرغ

عربستان سعودی: کاهش واردات طیور و افزایش تولیدات داخلی

بنا به گزارش بخش خدمات خارجی وزارت کشاورزی آمریکا، میزان کل تولید گوشت مرغ در عربستان سعودی در سال ۲۰۱۷ به میزان ۴٫۴ درصد نسبت به تولید آن در سال ۲۰۱۶ افزایش خواهد یافت.
دلیل اصلی افزایش تولید مرغ گوشتی در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، گسترش تولید سه تولیدکننده بزرگ مرغ عربستان یعنی الوطنیه، فقیه و المراعی است.
انتظار می رود که واردات گوشت مرغ تا حدودی کاهش یابد زیرا در نیمه دوم سال جاری میلادی قیمت صادرات برزیل افزایش می یابد و تولیدات داخلی گوشت مرغ نیز در عربستان افزایش می یابد.
برزیل دو دهه است که بزرگترین تامین کننده گوشت مرغ برای عربستان است. در سال ۲۰۱۵،  ۸۲ درصد واردات گوشت مرغ به عربستان از سوی برزیل بوده است. بعد از برزیل، فرانسه ۱۵ درصد سهم بازار و آمریکا و آرژانتین ۱ درصد صادرات به عربستان را به خود اختصاص داده اند.
بخش خدمات خارجی وزارت کشاورزی آمریکا همچنین پیش بینی کرد که صادرات گوشت مرغ عربستان در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بدون تغییر و به همان میزان ۴۰ هزار مگاتن باقی بماند زیرا تقاضای داخلی بالا است و به ازای هر مگاتن صادرات،۵۳۳ دلار مالیات به دولت داده می شود که دولت این مالیات را بجای یارانه های مختلفی قرار می دهد که تولید کنندگان گوشت مرغ از دولت دریافت می کنند. مالیات صادرات موجب شده است که گوشت مرغ عربستان در خارج از این کشور کمتر بتواند با دیگر تامین کننده ها رقابت کند.
منبع: واحد بین الملل ITPNews

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7690
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.