تخم مرغ

عوامل موثر بر کاهش کیفیت پوسته تخم مرغ

افزایش حرارت محیط از طرق مختلف باعث کاهش کیفیت پوسته می شود:

۱- مصرف خوراک و در نتیجه مصرف کلسیم کاهش می یابد.
۲- بعلت افزایش مصرف اب, دفع ادرار بالا رفته ودر نتیجه مقدار بیشتری یون بی کربنات از بدن دفع می شود.
۳-,سرعت تنفس زیاد می شود و Co2 بیشتری دفع می شود و در نتیجه دی اکسید کربن کافی برای ساخته شدن یون کربنات جهت تشکیل کربنات کلسیم وجود نداشته و پوسته نازک می شود.
۵_ بیماری های خاص:برخی از بیماری ها مثل نیوکاسل و برونشیت عفونی باعث کاهش ضخامت پوسته می گردند.
۶- داروها: برخی از داروها مثل سولفانامیدها به سبب کاهش فعالیت آنزیم کربنیک آنیدراز موجب کاهش ضخامت پوسته می گردند.
۷-شوری آب : آب شور ازطریق کاهش فعالیت آنزیم کربنیک آنهیدراز در مخاط غدد پوسته ساز سبب کاهش یون های بی کربنات در این غدد می شود. در این حالت افزودن یک گرم ویتامین c در آب از شدت عارضه می کاهد.
۸-مایکوتوکسین ها: ترکیباتی مثل زیرالنون ( از کپک فوزاریوم) به خاطر قدرت ترکیب شدن با ویتامین D3 موجب کاهش کیفیت پوسته می شوند.در این حالت تجویز ۳۰۰ واحد بین المللی D3 محلول در آب به مدت سه روز متوالی توصیه می شود.
۹- اندازه ذرات منبع کلسیم: منبع مهم CA جیره کربنات کلسیم ( با ۳۸درصد کلسیم) و یا پودر صدف با ۳۲-۳۸ درصد کلسیم) می باشد.در مرغ های تخم گذار افزایش اندازه ذرات و یا استفاده از صدف به جای کربنات اکثرا اثر مثبتی بر روی کیفیت پوسته داشته است.
-بزرگ تر بودن اندازه ذرات ، عمدتا سبب باقی ماندن بیشتر آنها در قسمت ابتدایی دستگاه گوارش می شود بنابراین ذرات بزرگ کلسیم آهسته تر رها می شود.
۱۱- تغذیه نیمه شب: در مرغ های لگهورن بین دمای ۱۰ تا ۳۰ درجه به ازای هر واحد افزایش دما ۱٫۵ گرم مصرف خوراک کاهش می یابد .در حرارت بالاتر از ۳۰ درجه مصرف روزانه خوراک ۲٫۵ تا ۴ گرم کاهش می یابد.در دمای بالا خوراک مصرفی ۱۵ درصد زیر استاندارد و اندازه و یا تولید تخم مرغ ۵ درصدپایین تر می باشد.در تغذیه نیمه شب سه ساعت پس از خاموشی لامپ ها به مدت یک ساعت روشن می شوند و در این هنگام dresser ها هم باید روشن باشند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9763
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.