فرآورده‌های دامی شهربابک آلوده است

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته، میزان مس، سرب و آرسنیک در شهرستان شهربابک بسیار بالا است و در بررسی شیر دام این منطقه نیز مشخص شد که فرآورده‌های دامی این شهرستان آلوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کویر، علی رشیدی‌نژاد در حاشیه بازدید وزیر جهادکشاورزی از مراتع شهرستان شهربابک گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات آلودگی کارخانه مس خاتون‌آباد، مسمومیت دام در این شهرستان بسیار بالا است و بسیاری از دام‌ها در این بخش تلف شده‌اند.

وی تصریح کرد: بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته، میزان مس، سرب و آرسنیک در شهرستان شهربابک بسیار بالا است و در بررسی شیر دام این منطقه نیز مشخص شده که فرآورده‌های دامی این شهرستان آلوده است.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه کارخانه مس خاتون‌آباد تاکنون اقدام جدی برای حل این مشکل نکرده است تصریح کرد: به کارخانه مس بارها این میزان آلودگی را هشدار داده‌ایم اما اقداماتی که این کارخانه انجام می‌دهد صرف یک مسکن کوتاه‌مدت است و مشکل این منطقه را در بلندمدت حل نخواهد کرد.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه مراتع شهرستان شهربابک تا شعاع ۵۰ کیلومتری کارخانه مس خاتون‌آباد آلوده است خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مردم این منطقه از فرآورده‌های دامی استفاده می‌کنند، آلودگی کارخانه مس می‌تواند بر سلامتی مردم این منطقه نیز اثرگذار باشد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1227
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.